Překoná Habana historický Lomuův rekord? Šanci bude mít o víkendu na MS v Anglii

Na ragbyovém mistrovství světa v Anglii se o víkendu nebude rozhodovat jen o postupujících do semifinále. Šanci překonat rekord šampionátů v počtu položených pětek, tedy doběhů s šiškou do brankoviště, má jihoafrická hvězda Bryan Habana. Rychlé křídlo jich zvládlo už patnáct, a pokud uspěje proti Walesu, odpoutá se v historické tabulce od slavného Novozélanďana Jonaha Lomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihoafrický ragbista Bryan Habana | Zdroj: Reuters

Habana v rozhovoru pro oficiální televizi ragbyového mistrovství světa potvrdil svoji úctu k legendárnímu novozélandskému hráči, kterého teď může překonat.

Nikdy se s ním podle svých vlastních slov ale nemůže srovnávat a to kvůli přínosu Jonaha Lomu pro světové ragby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na ragbyovém MS v Anglii má jihoafrický ragbista Bryan Habana šanci překonat rekord šampionátů v počtu položených pětek

I když tak úplně pravda to není. Stejně jako slavný hráč All Blacks i Bryan Habana inspiruje ostatní.

„Sleduju Bryana dlouho, od té doby, co jsem chodil do školy. A pak se mi poštěstilo s ním hrát. Je obrovským vzorem, skvělým příkladem nejen pro hráče, ale hlavně pro děti po celém světě. Jsem velmi poctěný, že s ním hraju,“ neskrývá další reprezentant JAR Pat Lambie.

Habanovi učarovalo ragby jako dvanáctiletému klukovi, když ho otec vzal v roce 1995 na mistrovství světa v Jihoafrické republice, které významně podporoval Nelson Mandela a které vyhrál v době končícího apartheidu domácí tým.

I díky změnám ve společnosti se tak mohla zrodit jedna z pozdějších hvězd ragby, Bryan Habana, rychlík, kterého uznávají fanoušci po celém světě, a který teď může přepsat jeden z individuálních rekordů světových šampionátů.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme