Premiérové vítězství v Evropské lize si připsaly basketbalistky Brna

Basketbalistky Frisco Sika Brno po třech prohrách v řadě v Evropské lize konečně zvítězily. České vicemistryně na domácí palubovce zdolaly doposud neporažené hráčky Wisly Krakov v koncovce 70:65. Nejlepší střelkyní Brňanek byla se 17 body Alena Hanušová.

Při výhře nad Krakovem se v dresu Brna blýskla i Švédka Farhiya Abdiová (s míčem) | Zdroj: ČTK

V prvním poločase hrály oba celky podkošový basketbal bez střelby z dlouhé vzdálenosti. Dlouho také hledaly jak střelkyně favorizovaného Krakova, tak i domácí hráčky přesnou mušku. Svěřenkyně kouče Bobrovského díky přesnějšímu doskakování eliminovaly výškovou převahu soupeřek a o půli vedly o 1 bod.

I po změně stran byly akce polského týmu hodně neuspořádané a hra neodpovídala duelu prvního týmu tabulky s posledním. S přibývajícími minutami se do výkonu hostů v brněnských Žabovřeskách vkrádala i nervozita, která se projevovala chybami v rozehrávce a zbrklou střelbou z nepřipravených pozic.

Utkání 4. kola Evropské ligy basketbalistek - skupina C:

Frisco Brno - Wisla Krakov 70:65 (16:16, 36:35, 51:49)

Nejvíce bodů: Hanušová 17, Abdiová 16, Pecková 13, Thomasová 11 - Phillipsová 22, Bjelicová 13, Ujhélyiová 12, Powellová 10. Rozhodčí: Kokanis (Lot.), Večerkis (Lit.), Györffy (Maď.). Trestné hody: 18/12 - 18/14 Fauly: 17:18. Trojky: 0:1. Diváci: 850

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít