Premiérovou GP Indie vyhrál šampion Vettel

Premiérovou Velkou cenu Indie, která se jela na okruhu v New Delhi, vyhrál už jistý letošní mistr světa Sebastian Vettel ze stáje Red Bull. Druhý za ním dojel Jenson Button z McLarenu, který se tak výrazně přiblížil zisku vicemistrovského titulu. Třetí příčku uhájil před dotírajícím Markem Webberem Fernando Alonso.

Sebastian Vettel slaví druhý titul mistra světa v kariéře

Sebastian Vettel slaví druhý titul mistra světa v kariéře | Zdroj: Reuters

Jezdci se na supermoderním okruhu v New Delhi potýkali s velkou prašností. Nejlépe se s ní i se závodní dráhou dokázal poprat dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel, který využil v sobotu skvěle zajeté kvalifikace, ta pro ně znamenala třináctou pole position v sezoně.

Do čela šel německý jezdec ihned po startu závodu, který ozdobil i nejrychlejším kolem, v němž druhého Jensona Buttona porazil o více než osm sekund. Button byl ale i s druhým místem velmi spokojen, výrazně mu totiž přiblížilo zisk vicemistrovského titulu.

Ten se naopak vzdálil Věrtelovu stájovému kolegovi Marku Weberovi, jež dnes skončil mimo stupně vítězů.

Závod poznamenala další z řady letošních kolizí mezi Lewisem Hamiltonem a Felipem Massou, za kterou byl brazilský pilot potrestán průjezdem boxy. Navíc Massa stejně jako v kvalifikaci zničil zavěšení předního kola a odstoupil. Hamilton pak dojel do cíle jako sedmý.

Velká cena Indie, 17. závod MS vozů formule 1:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:30:35,002 (prům. rychlost 204,157 km/h), 2. Button (Brit./McLaren) -8,433, 3. Alonso (Šp./Ferrari) -24,301, 4. Webber (Austr./Red Bull) -25,529, 5. Schumacher -1:05,421, 6. Rosberg (oba Něm./Mercedes) -1:06,857, 7. Hamilton (Brit./McLaren) -1:24,183, 8. Alguersuari (Šp./Toro Rosso), 9. Sutil (Něm./Force India), 10. Pérez (Mex./Sauber) všichni - 1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 17 z 19 závodů): 1. Vettel 374 b., 2. Button 240, 3. Alonso 227, 4. Webber 221, 5. Hamilton 202, 6. Massa (Braz./Ferrari) 98, 7. Rosberg 75, 8. Schumacher 70, 9. Petrov (Rus./Renault) 36, 10. Heidfeld (Něm./Renault) 34.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull-Renault 595, 2. McLaren-Mercedes 442, 3. Ferrari 325, 4. Mercedes 145, 5. Renault 72, 6. Force India 51, 7. Sauber 41, 8. Toro Rosso 41, 9. Williams 5.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít