Prezidentský pohár získali počtvrté za sebou golfisté USA

Počtvrté za sebou ovládli golfisté Spojených států amerických Prezidentský pohár, který se hraje od roku 1994. O vítězství Američanů rozhodl pat někdejší světové jedničky Tigera Woodse na patnácté jamce. Nad mimoevropským ‚výběrem světa‘ vyhráli v Melbourne 19:15.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiger Woods přidal v Prezidentském poháru rozhodující bod, který zajistil Američanům vítězství | Zdroj: Reuters

Americký tým si ještě před závěrečným kolem vytvořil rozhodující náskok 13:9. Hlavním strůjcem úspěchu USA byl Jim Furyk, který byl stoprocentní. První dva dny se naopak nedařilo Tigeru Woodsovi, nakonec to ale byl právě on, kdo přidal rozhodující bod.

Jednoznačně totiž porazil domácího golfistu Aarona Baddeleyho. Furyk se postaral o celkem pět bodů amerického výběru, tři duely v předchozím průběhu utkání vyhrál spolu s Philem Mickelsonem, další s Nickem Watneym.

Prezidentský pohár se hraje od roku 1994. Americký tým až na jediné zaváhání před 13 lety pokaždé vyhrál, v roce 2003 se oba výběry rozešly remízou 17:17.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme