Při formuli je v Monte Carlu kravál, stěžuje si Jan Koller

Fanoušci formule 1 si o tomto víkendu lebedí. Další ze závodů seriálu mistrovství světa se totiž koná na jedné z nejpopulárnějších tratí - té v Monte Carlu. Nikde jinde nejsou diváci tak blízko okruhu, nikde jinde nevidí každého pilota více než tisíckrát zatočit a ještě čtyřikrát tolik přeřadit. Jen v Monaku. Tamní obyvatelé ale jejich radost rozhodně nesdílejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Koller ve své oblíbené plážové restauraci doma v Monaku | Foto: Václav Tvarůžka

"Já jsem to viděl jenom jednou, abych to viděl. V období, kdy je formule 1, odjíždíme pryč. Děti mají prázdniny, protože do školy by se stejně nedostaly, takže jezdíme do Čech," říkal jeden z nejznámějších českých residentů v miniaturním knížectví, bývalý fotbalový reprezentant Jan Koller, zhruba před dvěma týdny.

Teď je tedy v České republice, kde absolvuje speciální turné. Se svým hokejovým (skutečně nejde o překlep) týmem z francouzského Nice si naplánoval v Čechách čtyři utkání.

A jak to tedy vlastně během víkendu formule 1 v Monte Carlu vypadá?

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Koller ani další Monačané formuli 1 zrovna nemilují

"Centrum je zavřené od devíti až třeba do sedmi večer. Už od rána je tu kravál, protože mají tréninky. Je tu bordel, řev, po městě se nedá ani jít," kaboní se historicky nejlepší střelec samostatné české reprezentace.

Vzápětí dodává, že on není jediným z monackých obyvatel, kdo není motoristickým radovánkám v centru města nakloněn. Naopak názor záporný je prý u většiny lidí tím převažujícím.

"Všichni odjíždějí. Tady ani nemá cenu být, i práce jsou obvykle zavřené. Pokud ti lidé nemají něco společného s formulí, tak si berou dovolenou a odjíždějí pryč," vysvětluje Jan Koller, který už se nemůže dočkat, až bude v neděli po Velké ceně Monte Carla formule 1 a on se bude moct se svou rodinou vrátit do svého obvyklého sídla.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme