Primátorky vyhrál armádní výběr skifařů

Po včerejším zakopnutí veslařů z university Cambridge v semifinále 97-tého ročníku Primátorek bylo víceméně jasné, že nedělní finálový závod osmiveslic přinese další úspěch pražské Dukle, která tak prodlouží svoji úctyhodnou sérii posbíraných Primátorských štítů už na 31. A to se také stalo - ne však zásluhou favoritů číslo jedna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj posádek Dukly při pražských Primátorkách | Zdroj: ČTK

Elitní posádka Dukly složená ze specialistů na nepárové disciplíny totiž proťala pomyslnou cílovou pásku poblíž Palackého mostu až jako druhá. A z prvního místa se radoval armádní výběr skifařů, kteří se v posádce osmy až dosud ocitali jen výjimečně.

Jejich vítězství tak trochu překvapilo i našeho nejlepšího veslaře Ondřeje Synka. Ten po suverénně vyhraném závodě skifařů sledoval klání osmiveslic jen zpovzdálí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Primátorky vyhrál armádní výběr skifařů

„Tak překvapilo, ale já bych řekl, že elitní byly všechny posádky, které jely za Duklu, protože Dukla je profesionální klub a připravují se tam ti nejlepší. Takže překvapení ano, ale neřekl bych, že ti co vyhráli, byli o třídu horší,“ říká Ondřej Synek.

Při pohledu na obrovskou radost vítězů si mnohý z diváků určitě položil otázku: Jaký je v tom vlastně rozdíl - držet v rukou jedno nebo dvě vesla?

„Rozdíl to je, chce to trochu umu, ale v podstatě veslování je jenom jedno a bolí to stejně s jedním, jak s dvěma veslař.“

Jak bylo řečeno - Ondřej Synek tentokrát nevsadil při Primátorkách na několikrát už vyzkoušený dvojboj. Oželel tedy místo v posádce Dukly a soustředil se jen na svoji disciplínu. Před finálovou jízdou osmiveslic se alespoň mohl těšit na to, jak si poprvé vychutná tento závod v roli diváka.

„Povedlo se a vychutnal jsem si to. Jel jsem ve člunu za osmiveslicemi a teď jsem tady v cíli, kde jsem před tím v životě nebyl. Je to pěkné a líbí se mi to tady,“ těšil se z nového zážitku Synek.

A nutno dodat, že boj o vítězství v 97. ročníku Primátorek byla pořádně napínavá. O vítězi rozhodly pouhé tři desetiny vteřiny.


„Stává se to. Jednou senám stalo,že jsme vyhráli o setinu,“ vzpomíná český skifař a zatímco devět kolegů Ondřeje Synka mohlo chystat oslavy v loděnici Dukly, on sám už také pomalu začal přemýšlet, co čeká v nejbližších dnech.

„Závody Světového poháru jsou mnohem více vyrovnané a budu mít plné ruce a nohy práce, abych obhájil předchozí vítězství v závodě Světového poháru.“

Nejen na vodě, ale i na břehu se při zmíněné akci pravidelně potkávají mnohé z osobností spojených s tímto klasickým olympijským sportem. Tak třeba Václav Chalupa. Po dlouhé roky nejúspěšnější český veslař se v loňské sezóně rozloučil s aktivní činností a tentokrát si poprvé vyzkoušel roli diváka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Aleše Procházky s Václavem Chalupou

V Praze se jedou závody 97. ročníku Primátorek

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme