Přípravu Jiřího Boušky ovlivnil malý syn, v Riu bude útočit na pátou medaili

Jiří Bouška patří k nejúspěšnějším českým účastníkům paralympiád. Z Atén a Pekingu přivezl čtyři medaile – tři bronzové a jednu stříbrnou. Do Ria 36letý sportovec přijel poprvé jako otec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paracyklista Jiří Bouška (uprostřed v bílé přilbě) | Foto: Pavel Petr

„Největší rozdíl je, že mám ročního syna. Rytmus přípravy se musel podřídit rodině. Takhle život funguje a já jsem rád, že mám skvělého prcka,“ těší čerstvý přírůstek do rodiny Jiřího Boušku.

Malý Honzík se má čile k světu a byl už na dráhovém mistrovství světa v italském Montichiari. Svěřenec trenéra Daniela Tremla přesto hledal cesty, jak efektivně trénovat i regenerovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Bouška se vloni stal otcem, paralympijskou medaili chce získat i pro malého Honzíka

V první polovině sezony tak absolvoval s týmem závodní program ani ne tak s důrazem na výsledky, jako spíš na to, aby dobře trénoval a příprava ho bavila.

Další měsíce absolvoval částečně sám, částečně s kolegy či na motorkou.

„Ve speciální přípravě na Rio už je to spíš individuální, ale člověk není psychicky vyčerpaný. Jsem natěšený, cítím se dobře fyzicky a mám dobrou hlavu. Opravdu se těším,“ říká před závodem na kilometrové trati.

Bez stresu a velkých nervů to ale na paralympiádě nejde. „Teď už to beru jinak. Vím, na co mám natrénováno a kam patřím. Stav svého těla dokážu lépe odhadnout,“ uklidňuje se Jiří Bouška, který v dětství prodělal mozkovou obrnu.

Jiří Bouška s trenérem Danielem Tremlem | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme