Připsat florbal mezi letošní úspěšné sporty, přeje si Filip Šuman

Rok 2012, to je skvostná přehlídka českých sportovních úspěchů. Deset olympijských medailí, tenisové triumfy v Davis Cupu a Fed Cupu nebo bronz hokejistů z mistrovství světa. Zařadit do této společnosti by se chtěla i florbalová reprezentace, které dnes začíná v Curychu světový šampionát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

florbal ČR - Norsko | Foto: Česká florbalová unie

„Chtěli bychom, aby mistrovství světa ve florbale bylo pověstnou třešinkou, i když víme, že v roce olympiády a obrovských tenisových úspěchů to bude velice těžké. Ale doufám, že celá česká veřejnost bude florbalové reprezentaci fandit a v závěru bude moct slavit medailový úspěch,“ přeje si prezident České florbalové unie Filip Šuman.

To jeho v podstatě podřízený, obránce národního týmu Milan Garčar, úspěchy z ostatních sportů jako extra motivaci nebere.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští florbalisté vstoupí do MS utkáním s Japonskem, rádi by dosáhli na medaili

„Na florbalové cestě jedeme na své vlastní triko. Rádi bychom se tu poprali o co nejlepší umístění, což je pro nás v tuto chvíli zlatá medaile. Kdyby se to pak hodilo na papír do celkového hodnocení, tenis, hokej, florbal, to by bylo moc hezké.“

I kdyby ale florbalisté vytoužené zlato senzačně získali, mezi českou sportovní smetánku se nedostanou. A to ani v tradičním Sportovci roku, protože hlasování do prvního kola ankety je uzavřené. Ale i kdyby nebylo, dopadlo by to asi stejně, myslí si Milan Garčar.

„No, leda by tu nastoupil Jarda Jágr a začal hrát florbal. Jinak v českých poměrech florbal ještě nemá silnou pozici, a myslím, že ještě dlouho ji mít nebude proti historicky významnějším sportům. Pro nás opravdu není určující to, abychom se probojovali do Sportovce roku.“

Nýbrž to, jak dopadneme na mistrovství světa, může znít dovětek. Šampionát zahájí čeští florbalisté v půl páté soubojem s obrovským outsiderem z Japonska a o průběhu utkání na Radiožurnálu pochopitelně uslyšíte.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme