Přítelkyně přijela Drahonínského hlídat před Brazilkami, odjíždí zasnoubená

Lukostřelec David Drahonínský si na paralympiádě v Riu de Janeiru dopřál hned dvojnásobnou radost. Tu první po zisku stříbrné medaile a obhajobě druhého místa z Londýna. Druhou osobní. Po skončení slavnostního ceremoniálu se chopil mikrofonu a přítelkyni Lídu požádal před všemi o ruku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budoucí paní Drahonínská si ihned přivlastnila snoubencovu stříbrnou medaili | Foto: Pavel Petr

„Asi by mě to u Davida nemělo překvapit, ale je to fantastické. Teď nemám slov. Chytili jste mě ve špatnou dobu,“ neskrývala překvapení a také dojetí slečna Lída.

S lukostřelcem Davidem Drahonínským se zná rok. Jen tak něco by jí proto nemělo zaskočit. „Četla jsem si nějaký článek, že má připravenou speciální otázku. Říkala jsem si, že by to neudělal na veřejnosti, protože ví, že nemám ráda publicitu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Žádost o ruku v podání Davida Drahonínského sledoval v Riu reportér ČRo Pavel Petr

„Nemá ráda překvapení, takže mě určitě čeká trest. Strašně se na to těším,“ směje se David Drahonínský. „Myslím, že to fakt nečekala,“ povedlo se stříbrnému medailistovi překvapení.

David Drahonínský veřejnou žádost o ruku chystal dlouho. Organizátoři, závodníkovi, který závod absolvoval s obarvenou hlavou, vyšli vstříc a velký okamžik přišel po ceremoniálu se stříbrnou medailí.

„Podle mého se doslechla, že jsou v Brazílii hezký holky, takže mě sem přijela hlídat, ale doufám, že to nepustíte to rádia,“ žertoval David Drahonínský s reportérem ČRo v Riu Pavlem Petrem.

Čeští paralympionici v noci získali zlato a dvě stříbra. Lukostřelec Drahonínský stihl i žádost o ruku

Číst článek

„Jela metrem na Zličín, pak metrem na letiště a byla tady. To je kousek. Nemusela trpět jako my, že nám nějaký pták narazí do křídla a musíme se flákat 24 hodin na Kapverdských ostrovech, kde hlídám tátu na pláži, aby ho nesežral žralok,“ vzpomíná na přeparalympijské peripetie.

Takový je prostě David Drahonínský. Přestože je na vozíku, z ničeho si nedělá velkou hlavu. I prstýnek nechal vyrábět na poslední chvíli. „Známá je zlatnice, řekl jsem, že to potřebuju příští týden. Nechtěl jsem kupovat nějaký, který si může koupit každý,“ dodává.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme