Přivez bronz, přejí si přátelé lukostřelce Drahonínského. V Riu může dokončit unikátní sbírku

Hendikepovaný lukostřelec David Drahonínský už má ve sbírce zlatou medaili z paralympiády v Pekingu a stříbrnou z Londýna. V pátek večer se pokusí v brazilském Riu de Janeiru potvrdit roli favorita. Rád by totiž svou medailovou sbírku zkompletoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paralympijský lukostřelec David Drahonínský má kvůli Hrám i speciální účes | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Paralympionik David Drahonínský získal zlato, stříbro i bronz jak na mistrovství světa, tak na evropském šampionátu.

„Hodně přátel mi říká, že by bylo hezké, kdybych bral v Riu bronz a zkompletoval si sbírku medailí i na paralympiádě,“ prozradil Drahonínský.

Na vozík je upoután od té doby, co ve stavu náměsíčnosti vypadl z balkónu ve třetím patře. Díky rehabilitaci a aktivnímu přístupu ke cvičení se ale z těžké situace dostal a odrazil se k nejvyšším lukostřeleckým metám. V Riu znovu patří k největším favoritům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Myslím si, že vím, co mám dělat, abych se dobře připravil, říká před svým důležitým večerem hendikepovaný lukostřelec David Drahonínský

„Vím, že chci medaili, ale jakou bude mít barvu, se uvidí podle toho, jestli tam bude někdo střílet líp než já. Myslím si, že vím, co mám dělat, abych se dobře připravil. Doufám, že budu zdravotně v pořádku a sednou si i ostatní věci,“ přál si hendikepovaný lukostřelec.

Všechno se mu vydařilo na posledním mistrovství světa nebo evropském šampionátu, kde soupeřům ukázal svou sílu a získal si jejich respekt.

„Mám v sobě pocit uspokojení, protože jsem loni vyhrál mistrovství světa a letos před paralympiádou mistrovství Evropy. Splnil jsem si tak všechny cíle, které jsem měl v lukostřelbě stanovené,“ potěšilo Drahonínského.

Před dvěma a půl lety chtěl vystřelit světový rekord. Od té doby ho překonal sedmkrát. Před finálovým závodem na paralympiádě tak chce jediné – neusnout na vavřínech a plně se soustředit.

„Na vavřínech spím posledních osm let a spí se mi na nich docela dobře. Nerad bych zase spal na matraci,“ dodal s tradiční dávkou humoru David Drahonínský. Závod lukostřelců vyvrcholí kolem půlnoci středoevropského letního času.

Pavel Petr, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme