Pro cyklokrosařku Nash není role favoritky pro MS v Táboře ničím novým

Jihočeský Tábor hostí po pěti letech světový šampionát cyklokrosařů. Při neúčasti Zdeňka Štybara se největší medailové naděje dávají Kateřině Nash. Sedmatřicetiletá závodnice si v letošní sezoně drží skvělou formu. Ze tří startů v seriálu Světového poháru si připsala jedno vítězství a dvě druhá místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokrosařka Kateřina Nash | Foto: Pavel Petr

Do startu závodu ještě nějaký čas zbývá. Značí úsměv ve vaší tváři, že je všechno v naprostém pořádku?

I kdybych se mračila, tak mi to k ničemu nepomůže (směje se).

Přispěla k pohodě i kontrola trati?

Trať v Táboře se mi opravdu líbí a podmínky se budou asi hodně měnit. Přijela jsem ve středu, abych sledovala, jak se bude trať měnit, jestli bude zmrzlá. Aby měl člověk představu o změnách. V sobotu už budu aspoň vědět co a jak.

Přehrát

00:00 / 00:00

S cyklokrosařkou Kateřinou Nash o ambicích před víkendovým MS v Táboře mluvil reportér Pavel Petr

Co by pro vás bylo z hlediska povrchu a trati nejideálnější?

Budu raději, když trať bude trochu měkčí a ne moc zmrzlá.

Co vás přimělo se do Tábora vrátit? Už jsme zaslechli prognózy o konci kariéry…

Vzpomínky na poslední Tábor. Pro český cyklokros, cyklistiku i samotnou zemi je to obrovská akce. Chtěl jsem toho být součástí a podpořit lidi, kteří do toho dávají čas a energii. Jsem ráda, že jsem si na podzim sedla a řekla si, kolik závodů musím odjet, abych si vyjela dobrou startovní pozici. Chtěla jsem mít pořád sílu na to, abych mohla v lednu startovat na mistrovství světa. S naplánováním sezony jsem spokojená.

Trať pro MS v cyklokrosu je připravena. Organizátoři ji ještě vylepšili

Číst článek

Ve vašem případě to ale asi bude jiné než před pěti lety v Táboře. Mezi českými reprezentanty jste totiž jedním z medailových želízek v ohni. Jak se s touto rolí sžíváte?

Na to nemyslím. Když jsem tady závodila naposledy, tak šlo o vůbec moje první mistrovství světa v cyklokrosu. Tenkrát jsem krásně zajela, bylo z toho možná trochu nešťastné, ale pořád skvělé čtvrté místo. Od té doby pokaždé, když na mistrovství jedu, tak patřím mezi kandidátky. Ta pozice pro mě není zase tak šokující a nová. Je ale dobré vědět, že po všech závodech Světového poháru jsem skončila na bedně. Šance tam je.

Nic jiného než medaili tedy z Tábora neberete?

Tak bych to neřekla. Kolikrát člověk projede cílem a pocitově pozná, jestli to byl dobrý závod. Budu závodit nejvíc sama se sebou. Pokud pojedu perfektně, nebudu dělat chyby a dojedu pátá, tak to bude páté místo. Někdy jsou soupeřky mnohem silnější, ale budu bojovat o tu nejvyšší pozici.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme