Pro premiérové stříbro ve SP si v Pau dopádloval kajakář Vondra

Kajakář Jan Vondra se poprvé v kariéře dostal ve Světovém poháru vodních slalomářů mezi seniory na stupně vítězů. Bývalý juniorský mistr Evropy z roku 2006 ve francouzském Pau nestačil pouze na domácího Etienna Dailleho.

Kajakář Vavřinec Hradilek na SP ve vodním slalomu 2010, Troja

Kajakář Vavřinec Hradilek na SP ve vodním slalomu 2010, Troja | Foto: Jiří Prskavec

Zatímco v úvodním podniku SP v britském Cardiffu nedosáhli čeští reprezentanti na žádné medailové umístění, dnes se radovali ze stříbra mezi kajakáři a bronzu z neolympijské disciplíny kanoistek, který získala Kateřina Hošková.

Čtyřiadvacetiletý Vondra figuroval už po semifinále na průběžném šestém místě a jako jediný v nabitém desetičlenném startovním poli zajel ve finále čistou jízdu, čímž se vyhoupl na druhé místo se ztrátou 29 setin na českého rodáka reprezentujícího Francii Etienna Dailleho.

Ve elitní desítce figuroval i Vavřinec Hradilek, který však ve finálové rozjížďce neprojel dvě branky a obsadil devátou příčku. Mezi kanoisty potěšil domácí publikum dvojnásobný olympijský vítěz Tony Estanguet, který ve svém rodišti vyhrál o téměř osm sekund. Všichni tři Češi Jan Mašek, Tomáš Indruch i Vítězslav Gebas skončili v semifinále.

České výpravě ve Francii chyběli olympionici Stanislav Ježek, Štěpánka Hilgertová i deblkanoe Volf, Štěpánek.

Závod SP ve vodním slalomu v Pau ve Francii:

Muži:
K1: 1. Daille (Fr.) 100,17 (2), 2. Vondra (ČR) -1,29 (0), 3. Delfour (Austr.) -5,23 (2), ...9. Vavřinec Hradilek -101,55 (100), v semifinále 36. Hilgert (oba ČR)
C1: 1. Estanguet (Fr.) 100,79 (0), 2. Kiljanek (Pol.) -7,82 (2), 3. Slafkovský (SR) -7,91 (2), ...v semifinále 17. Mašek, 23. Indruch, 28. Gebas (všichni ČR)

Ženy:
C1: 1. Lawrenceová (Austr.) 136,77 (0), 2. Loirová (Fr.) -4,02 (4), 3. Hošková -6,14 (2), ...5. Kašparová (obě ČR) -27,65 (6)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít