Problémy Sazky ohrožují pořadatelství volejbalového ME

Organizátoři evropského šampionátu ve volejbale, který bude v září hostit Česká republika společně s Rakouskem, mají za sebou kontrolní den Evropské volejbalové federace. Češi se sice vrátili zpět s pochvalou, ale také s jedním stěžejním a těžko řešitelným úkolem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Marián Vojtek

,,Informovali jsem Evropskou volejbalovou federaci o situaci, která nastala v souvislosti s úpadkem Sazky. Jako organizační výbor jsme dostali týdenní lhůtu, abychom písemně potvrdili, že můžeme v Praze evropský šampionát pořádat,“ říká předseda českého organizačního výboru mistrovství Evropy Jan Hronek a doplňuje:

„V případě že do týdne toto písemné stanovisko nepředložíme, bude se jednat dál. Je několik záložních alternativ, ale musím říct, že exekutiva Evropské volejbalové federace spolu s našimi rakouskými partnery trvá na tom, abychom dodrželi původní záměr a hráli v O2 Aréně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hronek potvrdil, že situace v Sazce ohrožuje volejbalové ME

Nepřehledná situace kolem Sazky budí u představitelů Evropské volejbalové federace velké obavy. Co se týká samotné smlouvy o pronájmu O2 Arény, na té se dolaďují detaily a je před finálním podpisem.

Větší vrásky na čelech pánů odpovědných za organizaci šampionátu však dělá tiketing. Tedy prodej a následná distribuce vstupenek.

„V Karlových Varech distribuci zajišťuje společnost Ticketportal a samozřejmě budou lístky k dostání i na pokladnách v hale. V Praze si tiketing zajišťuje O2 Aréna a s ní ještě nemáme podepsanou smlouvu. Nicméně máme na její uzavření pouze již zmíněný týden,“ vysvětluje předseda českého organizačního výboru.

Právě ve lhůtě jednoho týdne asi jen těžko Jan Hronek s celým výborem doloží záruky, že distribuce vstupenek do pražské haly proběhne bez problémů.

„Se svými spolupracovníky budeme dělat všechno proto, abychom příslušnou smlouvu podepsali, ale domnívám se, že urychlení situace není v našich možnostech,“ obává se Jan Hronek a dodává:

„Situace je zvláště složitá v tom, že tiketing se musí připravit, protože lístky se nedají prodávat ze dne na den. I přesto všechno do poslední chvíle nepřestanu věřit, že diváci v září uvidí skupinu v Praze tak, jak byla naplánována.“

Proč partneři lpí na Praze?

Evropská volejbalová federace zatím striktně trvá na tom, aby se šampionát konal v Praze. Důvodem je obrovský zájem zejména polských fanoušků o šampionát, který by jen těžko kapacitně zvládala jiná hala.

Dalším důvodem je znalost prostředí. Právě v Praze se hrál před dvěma lety finalový turnaj Ligy mistrů. Jenže nyní zde existuje riziko toho, že ikdyž se v libeňské hale šampionát nakonec bude konat, nemusí se díky insolvenci provozovatele tiketingu vrátit náklady na jeho pořádání.

Reálnost této obavy se každým dnem mění. Navíc ikdyž budou mít volejbalisté podepsanou smlouvu, kde je psáno, že vývoj situace v Sazce z ní neudělá bezcenný cár papíru. Tohle všechno nyní musí vzít v potaz jak organizační výbor, tak pánové z veropské federace. A my můžeme jen doufat, že vše opravdu proběhne v pořádku a bez mezinárodní ostudy.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme