Prohra s Ruskem bolí, ale musíme jít dál, ozývá se z týmu českých basketbalistek

Češky si na mistrovství Evropy basketbalistek o zlato nehrají. V semifinále šampionátu v polské Lodži prohrály s Ruskem vysoko 53:85. V neděli je tak čeká boj o bronz. V 18 hodin nastoupí proti Francii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky se rozcvičují na ME | Foto: Pavel Petr

Chceme Ruskám vrátit porážku z osmifinále, nehrají v oslnivé formě, finále je blízko. Přesně tyto věty bylo možné slyšet z kabiny značně nažhaveného českého týmu.

Odhodlání a nadšení bohužel nestačilo, Rusky znovu ukázaly, jak se umí na rozhodující zápasy připravit a po zásluze budou bojovat o titul.

„Z naší strany se nedá říct, že jsme nechtěli bojovat. To mužstvo dělalo v zápase to, na co mělo. Já se k tomu dál vyjadřovat nebudu. Takovýhle zápas se musí zapomenout a myslím si, že jsme rádi za to, že jsme ve mezi nejlepší čtyřkou“

Přehrát

00:00 / 00:00

České basketbalistky se plně soustředí na zápas o bronz

Neopomněl po utkání zdůraznit trenér Lubor Blažek. Tím jeho hodnocení ovšem neskončilo. Podíval se, jak sám říká, pravdě do očí.

„Rusko je v současné době dál, než my. Někdy vás ta realita žene k tomu, že jste pak z toho špatní.“ Ani to nemohlo přitom logicky zmírnit zklamání v české kabině. Ano, i případná bronzová medaile bude úspěchem, jenže boj o zlato byl na dosah.

„Po prohraném zápase je vždycky velké zklamání a hodně to bolí,“ hledala těžko slova Ilona Burgrová. Bude obtížné se po takové porážce koncentrovat na utkání o třetí místo?

„Teď se musíme soustředit asi nejvíc ze všeho. Je to poslední zápas a pak už nic víc nebude, musíme sebrat zbytky sil a dát je do toho zápasu,“ slíbila před posledním vystoupením českých basketbalistek na mistrovství Evropy Ilona Burgrová.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme