Prohra se Španělskem nás motivovala, říká po vítězství nad Itálií Bortelová

České basketbalistky přehrály v důležitém utkání na mistrovství Evropy Italky 72:68. Výrazně se tak přiblížily postupu na světový šampionát, který se bude v roce 2014 konat v Turecku. Najít síly pro další těžký duel však nebylo úplně jednoduché.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitánká české basketbalové reprezentace má v dějišti ME s sebou i dceru Kateřinu | Foto: Pavel Petr

O pouhých šestnáct hodin dřív, než rozehrály Češky souboj s Italkami, zakončily čtvrtfinálový duel se Španělskem. Na odpočinek nezbývalo mnoho času. Plné ruce práce měli masér Ladislav Burian a lékař české výpravy Milan Smejkal.

Samozřejmě, že je to těžké. Je to spíš o hlavě, člověk si myslí, že to nedá, protože to je hrozně rychlé, ale my jsme večer měly dobrou regeneraci. Doktoři a maséři nám zařídili ledovou koupel, která nám asi pomohla. Běhalo se nám překvapivě dobře,“ svěřila se Veronika Bortelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitánka českých basketbalistek Veronika Bortelová hodnotí utkání s Itálií

Možná právě malá pauza mezi zápasy tým nabudila.

„Je to možné. Bavily jsme se o tom, že by možná fakt bylo lepší hrát tři zápasy po sobě a potom mít den volna, protože to tělo je nějakým způsobem pořád aktivované,“ pokračuje Bortelová.

Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka se navíc musely rychle otřepat z porážky. Stále však měly o co hrát, start na mistrovství světa byl pro družstvo dostatečným motivačním faktorem.

„Právě to nás asi velice slušně namotivovalo. Věděly jsme, že musíme zahrát, takže ten motivační faktor být do 5. místa, to tam hraje ohromnou roli.“

Češky těžily z dobrého úvodu

Konfrontace s Itálií připomínala v mnohém duel se Španělskem. Z pohledu českého výběru samozřejmě v opačném gardu. Když se Italky dokázaly vrátit do hry, přišla rychlá odpověď.

„Trenéři nás upozorňovali na to, že máme špatné první čtvrtiny. Dneska jsme první čtvrtinu zahrály velmi dobře, což nás asi nakoplo do celého zápasu."

České basketbalistky na ME úspěšně vstoupily do bojů o 5. místo, Italky porazily 72:68

Číst článek

K výhře 72:68 přispěla kapitánka Bortelová čtrnácti body. Sebevědomí si zvedla už prvním tříbodovým střeleckým pokusem v samém úvodu utkání.

„To vám řekne každý. Když se dá první i druhá střela, tak se hraje daleko lépe. V opačném případě se do toho člověk může nutit, trápí se. Dneska nám to tam naštěstí spadlo. A o tom ten basket je.“

Vítězství si české hráčky vzít nenechaly

Italky znovu zlobily v závěrečné čtvrtině, kdy vyrovnaly na 52:52. Češky si ovšem zvrat nepřipouštěly, slibně rozehrané utkání neměly v úmyslu pustit.

„Věděla jsem, že to dáme. Myslím, že dneska nám to opravdu běhalo, zahrály jsme jeden z těch lepších zápasů a nenechaly jsme je nás přejet.“

Přesto se soupeřky vrátily do zápasu. Pomohla jim k tomu především statická hra českého výběru.

„Přestaly jsme se hýbat a ony se dostaly do hry. Potom jsme ale zase začaly hrát trochu rychleji, spadly nám tam střely a ujely jsme,“ říká Veronika Bortelová.

Šampionát Češky zakončí sobotním večerním zápasem o konečné páté místo.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme