Prokop dojel čtvrtý v Argentinské rallye

Automobilový závodník Martin Prokop s Fordem skončil čtvrtý v Argentinské rallye. Prokop tak dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii mistrovství světa. Pátý díl letošního seriálu vyhrál osminásobný mistr světa Francouz Sebastien Loeb s Citroenem. Prokop přitom neměl v Argentině startovat, účast si zajistil až díky pátému místu v předchozí Portugalské rallye.

Martin Prokop ve Fordu Fiesta WRC

Martin Prokop ve Fordu Fiesta WRC | Foto: Ford

Prokop se posunul pořadím po poslední rychlostní zkoušce, ve které potkal defekt do té doby třetího Daniho Sorda. Tomu praskl řemen alternátoru, což mu zničilo šanci na pódium.

"Startovali jsme s pneumatikami, které ještě nejsou konkurence schopné, chtěli jsme sbírat zkušenosti, ale byl z toho takový parádní výsledek," radoval se Prokop.

00:00 / 00:00

Martin Prokop byl ze čtvrtého místa sám docela překvapený

"Musím říct, že čtvrté místo je pro nás hodně velký výsledek. Vzhledem ke konkurenci je pomýšlení na bednu hodně troufalé a ještě k tomu máme dlouhou cestu. Musíme spíše myslet na to, jak zrychlit. Radši bych ještě pracoval na sobě."

Bez jediné chyby musel tratí projet vedoucí Francouz Loeb, který získal sedmdesáté vítězství v kariéře.

1. Loeb, Elena (Fr./Citröen DS3) 5:34:38,8, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -15,2, 3. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -3:10,4, 4. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta RS) -9:45,3, 5. Neuville, Gisoul (Bel./Citröen DS3) -11:17,6, 6. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta RS) -12:02,2.

Alena Benešová, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít