Prostějov porazil po boji Olymp i podruhé a ve finále vede 2:0 na zápasy

Volejbalistky Prostějova dokázaly na domácí palubovce vyhrát i druhé finálové utkání, pražský Olymp tentokrát porazily 3:2 na sety a v sérii hrané na tři vítězství vedou už 2:0 na zápasy. Obhájit mistrovský titul mohou Hanačky už ve středu.

První zápas finále play off volejbalové extraligy žen: VK Agel Prostějov - PVK Olymp Praha 20. dubna v Prostějově. Hráčky z Prostějova se radují z vítězství nad Olympem Praha 3:0. | Zdroj: ČTK

Oproti úvodnímu finálovému utkání měly ale prostějovské hráčky s Olympem o poznání více práce. Pražanky dokonce sahaly po vítězství, jenomže nedokázaly zvládnout dobře rozehraný čtvrtý set.

Do zápasu lépe vstoupil Prostějov, kterému se více dařilo na podání, zatímco Olymp se trápil s nahrávkou a dělal zbytečné chyby. Ve druhé sadě ale Olymp přebral iniciativu, zlepšil hru zejména v útoku a dostal domácí pod tlak. Koncovku druhého setu zvládly a do třetí sady vykročily sebevědomě.

Pražský celek sebral Prostějovu i třetí set a ve čtvrtém dějství si vypracoval Olymp slušnou pozici pro vítězství, navíc domácí přišli kvůli zranění kotníku o Hippeovou. Jenomže Pražanky jakoby se zalekly možného úspěchu, čtvrtou sadu nakonec ztratily a rozhodující tie-break už ovládl Prostějov.

Série se tak za stavu 2:0 pro Hanačky přesouvá do Prahy, rozhodnuto může být už ve středu.