Prostějov porazil Zadar a má šanci na čtvrtfinále

Basketbalisté Prostějova porazili Zadar a mají stále šanci na postup do čtvrtfinále Vyzývacího poháru. Za týden však musí vyhrát na palubovce Lokomotivu Kubaň.

Basketbal BK Prostějov - Lokomotiva Kubáň

Basketbal BK Prostějov - Lokomotiva Kubáň | Foto: Pavel Kvapilík

V osmifinálové skupině Vyzývacího poháru vyhrál Prostějov druhý z pěti zápasů a posunul se na druhé místo. Jeho největší soupeř v boji o postup, ruský Kubaň, má ale jeden zápas k dobru a pouze o jeden bod méně.

Českému týmu vyšel hlavně úvod utkání, kdy se rychle dostal do desetibodového vedení. Jenže soupeř se dokázal zvednout a čtrnáctibodovou šňůrou dokonale otočil průběh zápasu. Jeho náskok byl až dvanáctibodový.

Druhý poločas už ale zase patři Prostějovu, hosté byli zejména v obraně hodně zranitelní a domácím se začalo dařit nejen pod košem, ale i při střelbě za tři body. Třetí třetinu vyhráli prostějovští o šestnáct bodů a na to už Zadar nedokázal odpovědět.

Utkání osmifinálové fáze Vyzývacího poháru basketbalistů:

Skupina L:
BK Prostějov - BC Zadar 99:82 (28:26, 42:45, 77:64)
Nejvíce bodů: Zagorac 18, Lawrence 16, Landry 15, Šležas a Veikalas po 13, Nicholson 12 - Bilan 23, Car 18, Batur 12, Dundovič 10. Trestné hody: 19/13 - 19/12. Fauly: 20:22. Trojky: 10:8.