Prostějovské volejbalistky posune do play-off Ligy mistryň tříbodová výhra

Volejbalistky Modřanské Prostějov čeká v úterý boj o naději na postup do play off Ligy mistryň. V utkání 4. kola v Lodži proti domácí Organice budou mít svěřenkyně Miroslava Čady jasný cíl - vybojovat tříbodové vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalový klubu Prostějov | Foto: Pavel Kvapilík

Jestli chtějí úřadující české mistryně pomýšlet na postup do play off ze třetího místa, musí vzhledem k vývoji v ostatních skupinách vyhrát 3:0, nebo 3:1. S Lodží se Hanačky střetly už minulý čtvrtek a první vzájemný duel naznačil, že by to nemusel být až tak složitý úkol. Prostějov nedal soupeřkám z Polska žádnou šanci a vyhrál hladce 3:0. Ovšem podle trenéra Čady, to nebyl zas tak jasný zápas.

"Začátek byl složitý po psychické stránce, protože jsme předtím absolvovali dvě utkání, ve kterých jsme prohráli a teď už nám šlo o všechno. Nakonec jsme zápas dobře rozehráli a prakticky celou dobu jsme vedli." Domácí prostředí a velká podpora fanoušků, kteří hnali prostějovský tým dopředu, jsou takzvaným sedmým hráčem na hřišti. Jenže tato výhoda bude teď na straně Lodže, u které to platí dvojnásob ne-li trojnásob. Stačí nahlédnout do statistik CEV Champions League 2010/11 a hned je jasno. Suverénně nejvyšší divácká návštěva ze všech dosavadních zápasů letošního ročníku soutěže přišla na duel Lodž - Cortese.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Čada: Věřím, že jsme ve výborné formě.

V hledišti se mačkalo plných čtyři tisíce příznivců, o jejichž bouřlivosti nelze s ohledem na vznětlivou povahu Poláků vůbec pochybovat. "Máme tým zkušených hráček, takže věřím, že si i s touto diváckou kulisou poradí, a že to nebude ten rozhodující element v utkání," vyvrací trenér prostějovských hráček spekulace o tom, že by je mohl hráčky bouřlivý kotel v Lodži zaskočit.

Kouče Čadu může před zápasem uklidnit i fakt, že oproti čtvrtečnímu zápasu má k dispozici všechny hráčky, které se podíleli na jasném vítězství. "Jsem spokojený, že tým je kompletní a věřím, že je ve výborné formě." Zápas proti Lodži začíná v úterý v 19:30.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme