Prostějovské volejbalistky prohrály v Lize mistrů i se Sopotami

I páté utkání v letošním ročníku Ligy mistryň prostějovské volejbalistky prohrály. Tentokrát nestačily v hale na Hané na polské Sopoty 0:3. Prozatím mají na svém kontě jen jeden vyhraný set a už je jasné, že skončí ve skupině B poslední. Bez šance na postup ze skupiny Ligy mistrů už jsou také volejbalisté Českých Budějovic, a tak je nemusí příliš mrzet porážka 2:3 v černohorské Budvě.

Evropská liga, semifinále. Volejbalistky ČR - Nizozemsko, 5. července v Karlových Varech. Radost českých hráček (vzadu) | Zdroj: ČTK

Trenér Miroslav Čada viděl hlavní rozdíl mezi oběma týmy především v osobě australské univerzály Rourkové, která si na svůj účet připsala 21 bodů.

Největší naději na zvrat utkání měly volejbalistky Prostějova ve druhém setu, ve kterém vedly už o 4 body. Od stavu 16:14 ale polský soupeř dominoval a připsal si 13 bodů v řadě. Vyrovnaný byl i třetí set, ale v závěru polský celek ukázal více zkušeností a zvítězil.

Poslední zápas v letošním ročníku Ligy mistrů odehrají volejbalistky prostějova v následujícím týdnu. 12. prosince se v Baku utkají s domácím celkem Rabita.