Proti Rusku už snad budu připravená hrát, doufá Hejdová

Smolařka basketbalové reprezentace. Kdyby se vyhlašovala právě tato anketa, kandidátkou na vítězství by bezesporu byla brněnská křídelnice Romana Hejdová. Loni o mistrovství světa přišla vinou nemoci, na Evropě ji pro změnu vyřadil poraněný kotník. Určitě proto nenastoupí ani do večerního osmifinálového zápasu proti Turecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalový míč. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Odehrát na evropském šampionátu v úvodním zápase necelou minutu a skončit v péči lékařů, to už je pořádný pech. V součtu s loňským šampionátem je pak jasné, že onou smolařkou národního týmu je Romana Hejdová označována právem.

„Možná se mi tam nahoře někdo za něco mstí. Určitě to beru jako smůlu. Někdy to ale snad už musím ze sebe střást, protože udělat si po padesáti vteřinách na hřišti výron, to se jen tak někomu nepodaří. Musím to ale brát tak, jak to je, a doufat, že se to v dobré obrátí. Někdy,“ snaží se Hejdová najít vysvětlení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Romana Hejdová si vysloužila označení "smolařka reprezentačního týmu"

Ví zároveň, že večerní zápas s Tureckem bude znovu sledovat sice ze střídačky, ale bez možnosti zasáhnout do hry. Na druhou stranu hlásí pokrok v léčbě.

„Už začínám víc chodit. Sice mám ještě berle kvůli tomu, aby noha zbytečně nenatékala. Většina lidí si asi myslí, že se teď flákám, ale musím říct, že i tak docela tvrdě makám.“

Kotník je logicky nutné pomalu rozhýbat a postupně zatěžovat. To vše pod dohledem kondičního trenéra Aleše Kaplana a maséra Ladislava Buriana.

„S Alešem jsme byli jezdit na kole, taky v bazénu. S Láďou Burianem zase absolvuju kryoterapii, oblékám si lymfatické kalhoty, aby mi odváděly výpotek. Jsem prostě celý den vytížená.“

Jenže ta pomyslná třešnička v podobě zápasu chybí. Pro každého sportovce pochopitelně věc nepříjemná. Při mistrovství Evropy tato skutečnost platí dvojnásob.

„Hlavně mám tenhle typ výronu poprvé v životě. Vždycky jsem měla problémy jen s kolenem. Ale musím říct, že to, co pro mě dělají doktoři a maséři i atletický trenér, je něco neuvěřitelného. Byl to středně těžký výron a teď nohu nemám skoro ani nateklou. Péče, kterou mi dávají, je skvělá.“

Sobota je reálná

A reálný předpoklad návratu na palubovku? V osmifinále ještě Češko odehraje sobotní zápas s Ruskem a pondělní proti Litvě.

„Sobota by možná byla reálná, pondělí ještě reálnější,“ věří Hejdová.

Pak už bude zbývat jen čtvrtfinále, semifinále a finále…

„Dám trojku od půlky a budeme mít zlatou,“ nabídla ideální scénář se smíchem Romana Hejdová.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme