Prsařka Chocová obsadila v závodě na 100 metrů na plaveckém MS 14. místo

Jako vydařený rozjezd před svým hlavním vystoupením na mistrovství světa může dnes hodnotit svůj výkon v závodě na 100 metrů česká prsařka Petra Chocová. Českolipská plavkyně splnila svůj hlavní cíl, kterým byl postup do semifinále. Po konečném 14. místě s úlevou přiznala, že na šampionátu v Barceloně vyhrála nejen boj s mnoha soupeřkami, ale také se svojí vlastní nervozitou.

Petra Chocová během závodu na 100 metrů na plaveckém světovém šampionátu v Barceloně | Foto: ČSPS - Martin Sidorjak

Finále nakonec Petře Chocové uniklo, případný postup by byl však pro samotnou plavkyni velkým překvapením.

„Nechci být negativní, ale na stovce jsem si na finále vůbec nevěřila. Na to jsem teď neměla,“ přiznává česká prsařka.

00:00 / 00:00

Reportér Michal Jurman zpovídal po závodě na 100 metrů na mistrovství světa plavkyni Petru Chocovou

Šestadvacetiletá Chocová chtěla útočit alespoň na český rekord, za tím však nakonec o 2 setiny zaostala. Dopoledne při rozplavbě sama plavkyně říkala, že jí ve druhé polovině trati došly síly. A v semifinále to bylo podobné.

„Teď to přišlo o chvilku později, ale také to přišlo. Je tam znát únava z tréninku. Zklamání je obrovské. Teď budu do soboty odpočívat na padesátku, tam to snad vyjde.“

Petra Chocová patří mezi zkušené závodnice, přesto se zde nechala slyšet, že byla nervózní. Lehkou nervozitou prý často trpí v úvodních dnech závodů.

Chocová chce uspět na padesátce

„Vždycky je to ten první start na jakýchkoli závodech. Ať už je to pouťák nebo mistrovství světa, tak ten první start, než si to člověk osahá, tak je to jiné. Poté už ví, co od toho očekávat.“

Do sobotního závodu na 50 metrů půjde česká plavkyně s šestým nejlepším světovým časem. Jak reálné je pro Petru Chocovou umístění na stupních vítězů?

„Těžko říct, protože některé prsařky pojedou ještě dvoustovku. Ne, že bych jim to přála, ale doufám, že se tam trochu unaví. Snad minimálně to 6. místo zopakuji. Na padesátku se těším, snad to tam prodám.“

Meilutyteová zaplavala rekord

Dvojnásobná mistryně Evropy dnes byla součástí závodu, ve kterém padl první světový rekord na letošním šampionátu. Zasloužila se o něj šestnáctiletá Ruta Meilutyteová z Litvy, která možná předznamenala nástup mladé generace. V neděli totiž na světový rekord v závodě na 400 metrů volným způsobem útočila mladá Američanka Katie Ledecká.

„O Rutě mi radši nemluvte. Byla se mnou v rozplavbě a vzala mě o hodně, muselo to vypadat šíleně. Ale je vidět, že mládí jde vpřed a já jsem za to jedině ráda. Ale i my starší bychom mohly ukázat, že v nás ještě něco je,“ usmívá se po 14. místu na mistrovství světa Petra Chocová.

Michal Jurman, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít