Prskavec má k olympijské nominaci i zlato z ME, Hradilka porazil o setinu

Kajakář Jiří Prskavec získal na mistrovství Evropy své třetí zlato. Ve slovenském Liptovském Mikuláši porazil o jedinou setinu sekundy reprezentačního kolegu Vavřince Hradilka. Stříbro bere i kanoistka Kateřina Hošková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec | Foto: Jan Homolka

Jistý český reprezentant na olympijských hrách v Riu zajel ve finále čas 91,44 sekundy, započítat si do času musel i dvě trestné sekundy za dotek jedné z branek. V cíli porazil kolegu Vavřince Hradilka, který jel finálovou jízdu čistě, o jedinou setinu sekundy.

„Ta dnešní je nejhezčí. V semifinále se mi splnil velký sen a ve finále jsem si dojel pro titul mistra Evropy. Může to být lepší den? Nemůže,“ odpověděl si v cíli Jiří Prskavec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po finále ME získal Jan Suchan dojmy zlatého Jiřího Prskavce i stříbrného Vavřince Hradilka

Těsně po dojezdu závodu se nejprve radoval z titulu mistra Evropy Slovinec Peter Kauzer, ten byl ale po konci závodu dodatečně penalizován a celkově čtyři trestné sekundy ho odsunuly až na čtvrté místo. Dva nejcennější kovy tak připadly české dvojici.

„Nevěděl jsem, že Vávra to dokázal dostat tak nízko, ale věděl jsem, že čas bude dobrý. Jen jsem nečekal, že to bude stačit na zlato,“ říká slalomář, který do Ria poletí jako úřadující mistr světa i Evropy. „Sebevědomí to dodá, ale nevím, jestli tam pojedu jako velký favorit.“

Vodní slalomář Prskavec si zařídil účast v Riu už v semifinále ME

Číst článek

Interní český souboj o olympijskou nominaci se rozhodl už v dopoledním semifinále. Mezi nejlepší desítku se nedostal třetí český reprezentant Vít Přindiš, což sebralo naději na účast v Riu jemu i Hradilkovi.

„Medaile je krásná a finále bylo fantastické. Mrzí mě setinky a chyby v jízdě. Nebyl jsem s ní tak spokojený. Naštvaný nejsem, je to sport. Jířa si to maximálně zaslouží. Byla by škoda, aby mistr světa nebyl na olympiádě,“ poblahopřál Vavřinec Hradilek.

Stříbrnou medaili z Liptovského Mikuláše veze i Kateřina Hošková z neolympijské kategorie kanoistek. Zkušená česká reprezentantka zaostala o 66 setin sekundy za Španělkou Nuriou Vilarrublaovou. Monika Jančová skončila osmá.

Nedařilo se naopak kanoistům. Vítězslav Gegas i Tomáš Rak inkasovali už v semifinále 50 sekund navíc za neprojetí jedné z branek a nedostali se do elitní desítky.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme