První česká medaile z OH. Kajakář Vavřinec Hradilek má stříbro

Skvělou finálovou jízdou si kajakář Vavřinec Hradilek vybojoval druhé místo. Do své rozhodující jízdy vyjel jako třetí z deseti vodních slalomářů a ujal se vedení. Ze zbylých sedmi soupeřů na startu finále ho překonal už jen Ital Molmenti, za Hradilkem skončil třetí Němec Hannes Aigner.

Kajakář Vavřinec Hradilek získal ve vodním slalomu K1 stříbrnou medaili

Kajakář Vavřinec Hradilek získal ve vodním slalomu K1 stříbrnou medaili | Zdroj: ČTK

Pětadvacetiletý český závodník odjížděl na olympijské hry do Londýna jako člen širší světové špičky a stříbrná medaile je pro něj po jedenáctém místě na olympiádě v Pekingu obrovským úspěchem.

„Nevěděl jsem moc, co čekat ve finále, protože v semifinále jsem byl trošku unavenej. Strašnej zážitek, ani mi to ještě ani moc nedochází, protože jsem si vždycky představoval, že kdybych vyhrál olympijskou medaili, že bych byl víc naměkko, ale zatím je to v pohodě. Asi mi to teprve dojde,“ popsal první český medailista své pocity po závodě.

Super trať, super pocit, radoval se po životním úspěchu stříbrný kajakář Hradilek

V semifinále, ze kterého se do finálového závodu kvalifikovalo deset z patnácti kajakářů, si Hradilek připsal dvě trestné minuty za kontakt s jednou protivodnou brankou a skončil sedmý.

Svoji rozhodující jízdou Hradilek nasadil laťku soupeřům hodně vysoko a dlouho finále vedl. Jako první a poslední ho překonal čistou jízdou Ital Daniele Molmenti, který byl v semifinále třetí.

Poslední dva závodníci na startu, kteří ještě mohli připravit Hradilka o medaili, svoji pozici nezvládli. Polák Polaczyk skončil čtvrtý a Slovinec Kauzer šestý. Bronzový skončil Němec Aigner.

30. LOH
Kanoistika - vodní slalom:
Muži:
K1: 1. Molmenti (It.) 93,43 (0 trest. sekund), 2. Hradilek (ČR) -1,35 (0), 3. Aigner (Něm.) -1,49 (0), 4. Polaczyk (Pol.) -2,71 (0), 5. Hernanz (Šp.) -3,52 (0), 6. Kauzer (Slovin.) -7,58 (6), 7. Daille (Fr.) -8,44 (2), 8. Oblinger (Rak.) -10,85 (2)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít