První den SP v judu v Praze se Čechům nedařilo

Judistické mistry světa nebo olympijské vítěze dnes mohli vidět diváci na Světovém poháru v pražské hale na Podvinném mlýně. První den turnaje se bojovalo ve třech váhových kategoriích a českým zástupcům se příliš nedařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Lacina a Lukáš Krpálek před studiem RW | Foto: Radio Wave

Nejlepším byl nakonec Pavel Petřikov, který skončil v kategorii do šedesáti kilogramů devátý. Petřikov má stále naději kvalifikovat se na olympijské hry do Londýna, na Podvinném mlýně zdolal Španěla Clementeho i Švéda Lundgvista. Prohrál až ve čtvrtém kole s Chimeb-Yonbonem z Mongolska.

Zatím životní turnaj zažil Jan Zavadil v kategorii do 66 kilogramů. Podařilo se mu totiž poprvé vyhrát utkání na turnaji Světového poháru. Vítězství byla nakonec dvě, což stačilo na sedmnácté místo. Jednou se radoval z výhry i Václav Sedmidubský ve váze do 73 kilogramů, přes druhé kolo se už ale nedostal.

Přehrát

00:00 / 00:00

S judistickým trenérem Petrem Lacinou mluvil Mirko Vasić

Dalších osm českých reprezentantů prohrálo hned v prvním kole, z vítězství se radovali Korejec Choi, Gruzínec Šavdatuašvili a Francouz Urani.

"Spokojený určitě nejsem, i když jsem tušil, že závodníci, kteří se dnes prali, tak nebudou na medaili," hodnotil trenér Petr Lacina. "Od Pavla Petřikova se čekalo, že předvede velice slušný výkon. Prohrál s mongolcem, který je tuším 14. ve světovém pořadí a Pavel měl šanci ho porazit," dodal.

Zítra turnaj na pokračuje kategoriemi do 81, 90, 100 a nad 100 kilogramů, kde se představí Lukáš Krpálek. Ten by měl vybojovat nejlepší výsledek, přestože byl teď několik dnů nemocný. "Ve čtvrtek si dal hodinku trénink, byl úplně hotový a koukal na mě s otazníky v očích, co tam bude dělat. Ale veskrze mi je úplně jedno, jak dopadne, hlavně, aby byl zdravý a začal se připravovat na mistrovství Evropy," tvrdí Lacina.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme