První týden TdF byl plný pádů, po volném dnu čekají peloton Pyreneje

Kolona Tour de France se dnes přesouvá 750 kilometrů jižněji do Pau, kde už jsou od včerejšího večera všichni cyklisté. Snad za odměnu, že vydrželi první týden závodu, je tam pořadatelé vzali z Bretaně letadly. Vydržet úvodních devět etap totiž dalo dost práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peloton tentokrát použil k přesunu místo kol letadla | Zdroj: Reuters

„Celý první týden byl neuvěřitelně nervózní. Hodně lidí se rozbilo, ‚žluťák‘ dvakrát skončil s tím, že další den nestartoval, protože se rozbil. Člověk vidí, že to všude padá a všude se to tlačí. Je to asi o štěstí, aby se nezamotal,“ připomíná Jan Bárta klíčové momenty prvního týdne, zranění Martina a Cancellary.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Čechy Janem Bártou a Zdeňkem Štybarem zhodnotil první týden Tour de France reportér ČRo Tomáš Kohout

Sám jezdec týmu Bora byl nejvíce z Čechů vidět v únicích a jednou za to dostal cenu i pro největšího bojovníka dne.

To Zdeněk Štybar dokázal to, co bylo 14 let nemožné, české vítězství v etapě. Konkrétně se radoval v La Havru na konci etapy, ve který si jeho týmový kolega a v té chvíli jezdec ve žlutém dresu Tony Martin zlomil klíční kost.

„Hodně rychle to utíká a člověk ani nemá možnost si to pořádně vychutnat. Každý den je večeře, od stolu odcházíme v jedenáct. Ráno se vzbudí a po snídani se jde zpátky na to. Všechno utíká hrozně rychle,“ říká Štybar, který je v pořadí jako nejlepší z Čechů na desátém místě.

Stejně jako celkově 12. Roman Kreuziger a Leopold König, který dře na celkového lídra Chrise Frooma, mají Štybar s Bártou dnes volný den. Pak čekají cyklisty první kopce v Pyrenejích.

Leopold König v debatě s Chrisem Froomem | Foto: Reuters

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme