První vrchol XV. Všesokolského sletu provázela nepřízeň počasí

XV. Všesokolský slet má za sebou první vrchol, program hromadných skladeb. Více než polovina cvičenců ale při svém vystoupení řádně zmokla. To jim ale na elánu a precizním provedení skladeb nijak neubralo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

XV. Všesokolský slet | Zdroj: ČTK

Potleskem vítali diváci Starou gardu Českých sokolů při skladbě Jen pro ten dnešní den. Právě senioři doplatili na nepřízeň počasí nejvíce. Na značkách totiž mokli během půlhodinového slavnostního zahájení, až pak se publiku předvedli v precizně provedené skladbě

„Špatně se nám čekalo, to bylo to nejhorší, Když už jsme cvičili, bylo to bezvadné,“ říkal už v suchém oděvu jeden z účinkujících.

Vytrvalý déšť, který zkrápěl trávník stadionu v Edenu v průběhu více než poloviny programu, značně znepříjemnil život všem cvičícím.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sokolové se včera museli vypořádávat i s nepřízní počasí, dobrou náladu jim to ale nesebralo

„Kolem značek už je takové trochu blatíčko, to trochu vadilo, ale přežili jsme. Měli jsme strach, že třeba spadneme, ale nakonec dobrý,“ pochvalovala si jedna z členek České asociace Sportu pro všechny, která se představila při skladbě Prázdniny.

Spokojeni se svým vystoupením byli vesměs všichni cvičenci, i když výjimky se také našly.

„Já spokojený nejsem, v jednu chvíli jsem se postavil na špatnou značku, ale překonal jsem to a věřím, že diváci taky.“

Diváci, alespoň ti přítomní, to překonali. Možná jen škoda, že jich do ochozů stadionu v Edenu nenašlo v nepříznivém počasí cestu více. Tribuny totiž nebyly ani z poloviny zaplněny. Snad se to dnes od 14 hodin, kdy je na programu druhá část hromadných skladeb, zlepší a sokolové uslyší za svá oku lahodící vystoupení ještě bouřlivější ovace.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme