První výhru v Eurolize vybojovaly hráčky USK v Kaunasu

Basketbalistky USK Praaha vyhrály svůj první zápas v Eurolize. Podařilo se jim to na třetí pokus, když zvítězily v Kaunasu 80:70. Naopak třetí porážku utržily hráčky Friska Brno, když nestačily na Taranto 59:66.

Frida Eldebrinková miluje cestování

Frida Eldebrinková miluje cestování | Foto: archiv Fridy Eldebrinkové

Pro Brňanky byla zničující třetí čtvrtina, ve které soupeřky dvanáctibodovou šňůrou otočily jinak velmi vyrovnaný zápas. Už potřetí tak Jihomoravanky dostaly ponaučení, že musí zvládnout všech šedesát minut čistého času, protože na elitní úrovni je i chvilkový výpadek zničující.

Naopak pražský celek měl v Litvě po celý zápas mírně navrch a náskok si pohlídal až do posledních minut. Nejvíce body se o to zasloužila Frida Eldebrinková a Aňa Montaňanová.

VICI AISTES Kaunas - ZVVZ USK Praha 70:80 (14:21, 30:43, 47:56)

Nejvíce bodů: Pilypaitisová 22, Kemezysová 11, Kuktieneová 9 - F. Eldebrinková 20, Montaňanová 16, Miltonová-Jonesová 13, Vítečková 10.

Frisco Brno - Taranto 59:66 (18:18, 31:31, 43:47)

Nejvíce bodů: Robinsonová 15, Abdiová a Thomasová po 14, Hejdová 10 - Vaughnová 16, Sottanaová 13, Godinová 12, Dačičová 10.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít