První vystoupení basketbalového Dream Teamu vyvolalo v Londýně nadšení

Novináři se perou o místa, fanynky žadoní o podpis a obdivně ječí. Do města nad Temží přijel americký basketbalový „cirkus“. Pořádný humbuk doprovází přítomnost mužského výběru Spojených států na hrách v Londýně. Někteří se ale ptají, jestli si hvězdy zámořské NBA, které včera sehrály svůj první zápas, zaslouží, aby se jim říkalo Dream Team.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Kobe Bryant a LeBron James na olympiádě v Londýně | Zdroj: Reuters

„Je to obrovská pocta hrát v americkém dresu. Byla se na nás podívat První dáma, tak jsme se pro ni snažili udělat pořádnou show,“ prozradila jedna z největších amerických hvězd Kobe Bryant.

„Těším se na zápasy s kýmkoli, kdo se nám postaví do cesty. Jsem tady s tou nejlepší partou kluků, s nimiž mě strašně baví hrát. Je vzrušující tady být se všemi ostatními sportovci. Je to celé velká show. Peking před čtyřmi lety byl famózní, tak jsem zvědavý, co má v záloze Londýn,“ říká další z obletovaných celebrit amerického výběru LeBron James.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo Jiří Hošek se v Londýně zajímal o názory na americký basketbalový Dream Team

„Člověku se poštěstí jednou za život vidět tyhle hvězdy v americkém dresu na vlastní oči. Jsem velký fanda LeBrona Jamese. Odehrál skvělý zápas a nemůžu se dočkat dalšího mače,“ prozradil těsně po zápase mladý Newyorčan čínského původu, kterému na hlavě trůnil obří klobouk vyvedený v amerických barvách.

Kritici amerických basketbalových výběrů posledních let jsou alergičtí na používání výrazu Dream Team. Mají zato, že tohle označení si zasloužilo jediné mužstvo – výběr kolem Michaela Jordana, Magika Johnsona a Karla Malonea z olympiády v Barceloně.

„Jakkoli opravdu miluji současný tým a každého jednotlivého hráče, tak s legendami z roku 1992, se všemi těmi členy Síně slávy, se prostě nemůžou srovnávat. Jordan, John Stockton, Larry Bird – s těmi se přece nikdo nemůže měřit,“ uznává newyorský mladík a nedaleko stojící litevský fanoušek mu dává plně zapravdu.

„Jak řekl Michael Jordan, s Barcelonou se nedá srovnat vůbec nic. Ale je to podobné, i tady je hodně hvězd. V roce 92 to byl brilantní tým. Tenhle výběr je, řekněme, jen skvělý.“

„Myslím si ale, že to jsou to velcí profesionálové a po zkušenosti minulých výběrů vědí, že jen jako tým mohou vyhrát,“ dodává.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme