První závod biatlonistů vyhrál Šlesingr, i když ho znervózněl moderátor

Čeští biatlonisté ovládli sprint IBU Cupu na kolečkových lyžích. V Novém Městě na Moravě obsadili mezi muži kompletní stupně vítězů. Skončili za nimi i medailisté z olympijských her Rakušané Zumann a Landertinger. Třetí byl Ondřej Moravec, druhý - při debutu mezi dospělými - Lukáš Kristejn a vítězstvím překvapil Michal Šlesingr i sám sebe. Ostatně - řekl to i Tomáši Kohoutovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr | Foto: slesingr. com

Michale, byl to pro vás první závod od konce zimní sezóny, čekal jste, že se vám takto povede?

Říkal jsem si, že když to bude do pátého místa, tak to bude pěkné. Jsem z toho překvapený, hlavně když jsem přijel do cíle. Po stojce jsem byl totiž třetí. V průběhu posledních třech kol jsem neměl žádnou informaci, jak si vedu, jen mě všichni povzbuzovali. Takže jsem moc nevěděl a ani jsem nevěřil, že jedu natolik dobře, abych to tokhle vytáhl. Když jsem na té tabuli v cíli viděl, jak to dopadlo, tak jsem docela kroutil hlavou.

Přehrát

00:00 / 00:00

První závod biatlonistů vyhrál Šlesingr, i když ho znervózněl moderátor

Co jste si říkal, když začalo pršet? Na sněhu by to nebylo příjemné, ale na kolečkových lyžích je to ještě horší ...

V kopcích se člověk potřebuje pořádně odrazit a takhle nemá moc šanci. Nohy mu střílí pryč, nedrží to. Takže je to víc o tom vršku těla. Nedá se říct, že by mi to vyhovovalo, byl bych radši, kdyby bylo sucho. Když začalo pršet, tak jsem si říkal, že je to v háji. Příjemné to nebylo.

Takže jste nakonec opravdu bruslil ...

Nakonec jsme museli bruslit. Na klasiku jsme nenamazali ...

Co střelba? První byla bezchybná, ve druhé dvě trefy mimo, jena nad, druhá pod. Jak to, že se vám nepovedly?

Děkuju za informaci. Já jsem o tom ještě ani nemluvil s trenérem, takže nevím, kam to bylo. Bohužel mě trošku rozptýlilo i okolí a komentátor. Nějak jsem se do toho asi zaposlouchal, takže to nebylo to pravé ořechové.

Jak je možné, že závodníka, který je zvyklý na mistrovství světa, rozptýlí moderátor? I když češtině je asi lépe rozumět ...

To je právě ono. Je to mateřský jazyk a aniž by se na to člověk soustředil, tak to nějak podvědomě vnímá a rozumí. Zatímco když někdo něco chrlí německy nebo anglicky, tak to člověku v tom davu splyne tak, že to nevnímá. Navíc teď na té stojce to bylo soustředěné na mě. Dal jsem ránu, slyšel jsem na tribuně ovace. Nedal jsem ránu, zabučelo to. Tohle bych si samozřejmě neměl připouštět. Možná to bylo tím, že to byl letos první závod a ještě doma.

Tomáš Kohout, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme