Radomír Šimůnek doufá v návrat formy a elitní výkony

Jednoznačného favorita bude mít mistrovství republiky v cyklokrosu, které už zítra hostí moravské městečko Uničov. Titul bude obhajovat světový šampion z posledních dvou let Zdeněk Štybar. Na jeho zaváhání bude čekat hned několik "vlčáků", třeba Radomír Šimůnek mladší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na cyklokrosové trati v Táboře se střídala jedna zatáčka za druhou. | Foto: Tomáš Adamec

"Já už mám nespočet řádek těch stříbrných a bronzových medailí. Člověk prahne po té zlaté, ale zase bude vedle mě Zdeněk Štybar, který je opětve vrcholné formě. Ještě jsem ho letos neporazil, ale doufám, že předvedeme zajímavý souboj a že se to divákům bude líbit," říká muž, který si podobně jako zmíněný Zdeněk Štybar české závody vzhledem k belgickému angažmá příliš neužije, a o to víc se na ně těší.

"Oni potřebují, abych se prezentoval tam. Na závody tady bych rád jel, ale nezbývá čas. Jsem rád za to, že tu tento rok byly dva světové poháry, v Plzni a v Táboře. Škoda, že tu není více těch TOP závodů," tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radomír Šimůnek doufá v návrat formy a elitní výkony

Radomír Šimůnek si prý pamatuje, že v Uničově byla návštěva vždycky hojná, a věří, že tomu tak bude i tentokrát. Zároveň doufá, že předvede co nejlepší výkon. A v tom mu má pomoci i trenér loňského suveréna horských kol Jaroslava Kulhavého nebo paralympionika Jiřího Ježka Viktor Zapletal, se kterým spolupracuje od loňského jara.

"Vrátili jsme se k metodám, které jsem dostával od táty. Viktor má vůbec podobné myšlení jako otec, sedli jsme si. S tím stylem jsem se sžil, začíná to zas jít a já doufám, že bych se na ten vysněný piadestal dostal," hledí do vzdálenější budoucnosti než je nedělní mistrovství republiky v cyklokrosu Radomír Šimůnek mladší.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme