Ragbisté Anglie vyzvou Wales, na MS se odehraje nejsledovanější zápas roku

Jednota Spojeného království bude dnes večer alespoň symbolicky v sázce. Na ragbyovém mistrovství světa je totiž na programu šlágr mezi domácí Anglií a Walesem. Duel by to měl být nejen sportovně hodnotný, ale taky mimořádně vypjatý. Průběžné skóre bude dopravní podnik ukazovat cestujícím na stanicích londýnského metra a hospody už na dnešní večer dávno přestaly přijímat rezervace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ragbisté Walesu se v nejsledovanějším utkání roku postaví na mistrovství světa domácí Anglii

Ragbisté Walesu se v nejsledovanějším utkání roku postaví na mistrovství světa domácí Anglii | Zdroj: Reuters

Různé generace Velšanů si detailně pamatují slavná ragbyová vítězství svých miláčků nad Anglií včetně toho, kdo zápas komentoval v rozhlase nebo televizi. V roce 2013 tým s červeným drakem ve znaku zaznamenal rekordní vítězství nad Anglií v Poháru šesti národů.

„Tenhle zápas mají všichni hráči kdesi v podvědomí celé poslední 3 roky. Vlastně od chvíle, kdy se mistrovství světa rozlosovalo. Člověk se o tom nechtěl moc bavit, ale lidé ve Walesu o ničem jiném poslední 2, 3 roky nemluví. Asi to bude nejsledovanější zápas, který kdokoli z nás zažil,“ říká Sam Warburton.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ragbisté domácí Anglie vyzvou Wales, na mistrovství světa se odehraje nejsledovanější zápas roku

„Myslím ale, že jsme dost ostřílení, abychom to psychicky zvládli," dodává na adresu večerního thrilleru na stadionu v Twickenhamu kapitán velšské reprezentace, která před světovým šampionátem netrénovala jen útočné kombinace, ale taky zpěv.

Není to jediný rodinný souboj, který dnešní zápas přinese. Přímo na trávníku by se mohl potkat anglický reprezentant Mako Vunipola se svým bratrancem, Velšanem Tobym Faletauem. Mako byl prý v minulosti tím, kdo zpravidla vyhrával.

„Hrávali jsme kdysi jako děti ragby u nás na zahradě, dva proti dvěma. Tehdy by mě opravdu nenapadlo, že si to spolu rozdáme na mistrovství světa. Bylo to tehdy vždycky těsné a hráli jsme na to, že kdo položí poslední ‚pětku‘, vyhrává!“

Ragbisté Anglie se na utkání s Walesem poctivě připravují | Foto: Reuters

V anglickém Chesteru stále platí středověká vyhláška, že tam po půlnoci může kdokoli beztrestně zabít Velšana lukem a šípem. Pokud by tedy dnes večer Wales v Twickenhamu uspěl, vřele bych doporučoval jeho fandům minimálně v tomto krásném anglickém městě nevycházet.

Jiří Hošek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme