Ragbisté Gruzie se pokusí konkurovat na MS Novému Zélandu, bude jim pomáhat i 'Gorgodzilla'

Ragbisté Nového Zélandu zatím proplouvají mistrovstvím světa bez zaváhání. Obhájci zlata dvakrát vyhráli a obrovskými favority jsou i dnes proti Gruzii, která už jedno velké osobní vítězství na šampionátu v Anglii zažila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán ragbystů Gruzie Mamuka Gorgodze | Zdroj: Reuters

Nadšené oslavy Gruzínců po jejich triumfu nad Tongou strhly i komentátora televizního přenosu. A musel zmínit také kapitána Mamuku Gorgodzeho. Tento téměř dvoumetrový a stodvacetikilový muž pomohl položením bodů k zatím nejslavnější výhře Gruzie na mistrovství světa.

„Ano, tohle je jedno z největších vítězství v naší a mojí kariéře, v historii gruzínského ragby,“ radoval se v rozhovoru pro oficiální stránky mistrovství světa rojník s přezdívkami Gorgodzilla nebo Guliver.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ragbisté Gruzie se pokusí konkurovat na MS Novému Zélandu

Gruzie patří výkonnostně do druhého sledu světového ragby. V Evropě je dlouhodobě nejlepším týmem pod elitní šestkou.

Špičková mužstva ale ještě na mistrovství světa porážet nedokáže. A důkazem je i vysoká prohra s Argentinou ve druhém utkání na šampionátu.

Bojovnost ale Gruzínce nikdy neopustí, je jim vlastní, vždyť patří k nejlepší třeba v zápasnickém sportu. A žene je i podpora fanoušků, kterou nemají na turnaji v Anglii malou.

„Jsme malý národ, ale máme velké srdce. To je důvod, proč Gruzínci žijící v Anglii přišli a nesmírně nás podporovali,“ říká hrdě Mamuka Gorgodze, který se dnes večer pokusí s Gruzií konkurovat alespoň částečně hvězdám z Nového Zélandu.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme