Ragbisté Nového Zélandu se dnes večer ve čtvrtfinále MS postaví Francouzům

Nový Zéland by rád konečně vyhrál mistrovství světa mimo vlastní domovinu. Aby se to hráčům na šampionátu v Anglii povedlo, musí v play-off porazit ještě tří soupeře. Ve čtvrtfinále nastoupí dnes večer obhájci titulu proti Francii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Nového Zélandu Steve Hansen na tiskové konferenci před čtvrtfinále MS | Zdroj: Reuters

„Napětí roste. Je tu část turnaje, kdy velcí hoši musí povstat. Když to neudělají, pojedou domů. Těšíme se na tuhle výzvu, a jsem si jistý, že Francie taky,“ cítí trenér Hansen před večerním zápasem drobnou nervozitu.

Nový Zéland totiž Francii nikdy neporazil v zápasech play-off na šampionátech, které se hrály v Evropě. Teď může historii změnit, navíc když na turnaji zatím neprohrál. Na výsledky ve skupinách se ale All Blacks neohlížejí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový Zéland se ve čtvrtfinále MS střetne s Francií, podle trenéra Hansena jsou hráči perfektně připraveni

„Očekáváme od nich, že nastoupí a budou hrát se vším jejich talentem a živočišností. Jsou dny, kdy žasnete nad tím, jak se kdo zlepšil. Ale Francouzi se zlepšují prakticky pořád. Zvlášť, když je taková velká událost. A my musíme udělat to samé,“ říká kouč Steve Hansen, který ale nemá o formu hráčů All Blacks obavu.

Jenže jinak to vidí doma na Novém Zélandu. Fanoušci v téhle asi nejragbyovější zemi na světě nejsou zcela spokojeni s výkony některých reprezentantů.

„Rozumím tomu, proč jsou doma takové obavy. Protože oni jsou doma a ne tady. Nevědí o všem, co jsme udělali, a tak se budou obávat některých věcí. Ale myslím, že je to kvůli tomu, že nad tím nemají žádnou kontrolu. Když ji nad něčím nemáte, tak je obvyklou lidskou tendencí obávat se," myslí si trenér Steve Hansen.

Mirko Vasič, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme