Ragbisté podlehli Německu a příští týden hrají o nesestup

Čtvrtý zápas a čtvrtá prohra - českým ragbistům se v Divizi 1B mistrovství Evropy výsledkově nedaří. V sychravém počasí dnes podlehli v pražském Edenu Německu 8:27 a v šestičlenné skupině jsou na předposledním místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český ragbyový reprezentant Michal Jirman a Alexandr Colt z Moldávie v zápase ME divize 1B | Zdroj: ČTK

„Máme někde vzadu hlavě takový malý tlak, že každý zápas je stěžejní a že ho musíme vyhrát. Na druhou stranu je to motivující, že nemůžeme polevit a dělat zbytečné chyby," říká kapitán české reprezentace Robert Voves.

Chyb se ale národní tým úplně nevyvaroval, a Němci jako vedoucí celek skupiny je dokázali trestat položením pětek. Navíc pracovali spolehlivě v obraně. Čechy srážely i technické chyby, hlavně při provádění a zpracovávání přihrávek.

Trenér Martin Kafka pro ně ale měl pochopení a rozhodně na ně porážku nesváděl: „Nejde o to zakázat jim si nahrávat, ale musíme hráče naučit si ten míč hodit dobře. Stěžejní problém byl, že ve srovnání se soupeři jsme daleko horší ve výbušnosti, z toho plyne hra jednoho proti jednomu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na ragby Česko - Německo byl Mirko Vasić

V české sestavě byli opět hlavně hráči z domácí nejvyšší soutěže, pro které jsou zápasy na úrovni mistrovství Evropy těžkou zkouškou. Podle kapitána Roberta Vovse, který hrál devět let v zahraničí, se ale můžou extraligoví ragbisté mezinárodní úrovni přizpůsobit.

„Tady, vzhledem k tomu, že máme Martina Kafku trenéra a jezdí s námi trénovat i hráči ze zahraničí, tak naši hráči mohou okoukat spoustu věcí a je na nich, jak to zhodnotí," říká Voves.

To ale bude asi ještě chvíli trvat. Česká reprezentace má před sebou v první polovině dvouletého cyklu už jen jeden zápas. A utkání v Moldávii bude nesmírně důležité.

„Boj nesestup se v podstatě scvrkl na nás a Moldávii. Je to stěžejní zápas, tato sezóna v podstatě znamená vyhrát ten zápas a v příští sezóně je znovu porazit. To nás může zachránit. Příští sobotu zkrátka hrajeme o to, abychom nespadli,“ konstatuje trenér českých ragbistů Martin Kafka.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme