Ragbisté porazili v divizi 1B Nizozemsko 22:10

Čeští ragbisté se dočkali první výhry ve druhém cyklu mistrovství Evropy divize 1B. Na hřišti Tatry Smíchov porazili Nizozemsko 22:10. Utkání proti poslednímu týmu skupiny mělo být teoreticky jasnou záležitostí, ale nebylo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rugbyový míč | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Nizozemci totiž dosud získali jediný bod, a to ještě za prohru v zápase o méně než sedm bodů. V Praze ale zahráli výborně a byli českému týmu vyrovnaným soupeřem. Ještě v poločase byl stav nerozhodný 10:10.

„Já jsem měl strach celý zápas, protože jsem viděl, že oni jsou v důležitých fázích hry lepší. Byli dynamičtější ve hře s balónem i bez balónu, dokázali jsme to vyhrát týmovou inteligencí. Tu máme na vysoké úrovni už historicky, ale zbytek nám chybí. A pokud na tom nezapracujeme, tak nebudeme moci hrát ani v této skupině," nešetřil po utkání kritikou trenér Martin Kafka, který pojmenoval i některé hlavní obecné nedostatky ve hře českého týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na stadionu Tatry Smíchov sledoval zápas Mirko Vasić

„Nám chybí dynamika, hra jednoho proti jednomu a explozivita," vyjmenoval.

Národní tým měl přitom k dispozici většinu hráčů působících v zahraničí, na kterých výkony reprezentace hodně stojí. A výrazně se to projevilo zejména v minulém duelu na půdě vedoucí Belgie, kde nastoupili hlavně hráči z české extraligy a které skončilo vysokou porážkou 0:55. Podle Martina Kafky to ale nemělo na utkání s Nizozemskem větší vliv.

„Já si myslím, že to kluci dokázali vyhnat z hlav. Příprava tomu odpovídala, protože to probíhalo v pozitivním duchu, měl jsem z tréninků dobrý pocit. Kluci ze zahraničí přinesli novou motivaci, takovou sebedůvěru," říká kouč národního týmu, zároveň ale dodává.

„Ale my na to nesmíme zapomenout. To byla vitrína současného českého ragby, a tam teda nestíháme hodně," konstatoval Martin Kafka. Současné možnosti české reprezentace hodně prověří už další soupeř. V předposledním zápase ve skupině nastoupí Češi příští sobotu proti jednomu z favoritů skupiny - Moldavsku.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme