Ragbisté potřebují odpočinek. Proto se MS táhne

Sen některých ragbistů o titulu už na mistrovství světa skončil, u dalších naopak pokračuje. Čtvrtfinále znamenalo konečnou například i pro úřadující šampióny Jihoafričany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční bojový pokřik haka v podání hráčů Nového Zélandu na mistrovství světa v ragby | Zdroj: Reuters

Spingboks postoupili ze základní skupiny bez porážky, na úvod play-off ale narazili na další top tým Austrálii a po boji nakonec jedou domů. Podobně dopadly i další dva týmy, které byly na turnaji zatím suverénní. Anglie vypadla s Francií a Irsko s černým koněm šampionátu Walesem.

Jediným mužstvem, které dokázalo porušit toto pravidlo, jsou domácí Novozélanďané. Ani All Blacks se ale nedostali ze čtvrtfinále úplně snadno, dlouho jim vzdorovala Argentina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ragbyové mistrovství světa a Mirko Vasić

"Může rozhodnout jedna drobná chyba a těžko se to pak v tom utkání dohání, psychika funguje ze všech stran. Na hráče z jižní polokoule, ať je to Nový Zéland, Jižní Afrika nebo Austrálie, je vyvíjen obrovský tlak, aby uspěli na tomto šampionátu. To může být i příčina toho, že týmy, které hladce prošly základní skupinou, teď mají problémy v play-off ," říká odborník ze specializovaného serveru ragby.cz Marek Švíř.

Teď mají postupující reprezentace týden na odpočinek, semifinálová utkání se hrají příští sobotu a neděli. Celý ragbyový šampionát trvá necelé dva měsíce a to je možná nejvíc ze všech sportů.

"Pro hráče ragby je důležitá rekonvalescence po zápasech a opravdu musí být pět až sedm dní dlouhá, protože utkání jsou opravdu náročná. Aby člověk mohl odvést perfektní výkon, tak se musí zotavit. Je to běžné, všechny soutěže se hrají jen o víkendu, nikdy uprostřed týdne, ani poháry," vysvětluje Švíř.

V prvním semifinále se utkají Francie s Walesem, v dalším - asi očekávanějším zápase - nastoupí hlavní favorit turnaje Nový Zéland proti velkému rivalovi z Austrálie. Oba týmy ale mají zraněné některé důležité hráče, a to by mohlo zejména domácím All Blacks mohlo zkomplikovat jejich sen o zisku historicky druhého titulu mistrů světa.

"To semifinále bude obrovská bitva. Bude záležet na tom, jak se dají Novozélanďané dohromady, jak se jejich útok zotaví. Pokud by nastoupili v té sestavě, ve které hráli proti Argentině, tak si myslím, že by to proti Austrálii měli hodně těžké. Jejich útok působil hodně těžkopádně," uvedl Marek Švíř.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme