Rally Bohemia ovládl potřetí v řadě Jan Kopecký. V cíli chválil celý tým

Jezdec továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký vyhrál potřetí za sebou Rally Bohemia. Letošní 42. ročník tradičního závodu ovládl s navigátorem Pavlem Dreslerem v kokpitu vozu Škoda Fabia R5 stylem start – cíl. Druhý skončil s odstupem 51 sekund Václav Pech, třetí příčka patří Štěpánu Vojtěchovi.

Jan Kopecký byl po triumfu na letošním ročníku Rally Bohemia v cíli maximálně spokojený | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem maximálně spokojený, všechno šlapalo jako hodinky. Neměli jsme žádný technický problém, za což patří velký dík celému týmu. Závod vyšel skvěle,“ hodnotil v cíli Jan Kopecký, který si triumfem ve čtvrtém dílu republikového mistrovství upevnil vedení v seriálu.

Je velkou zodpovědností udržet celé startovní pole za sebou, když se dostanete do vedení hned na začátku závodu?

00:00 / 00:00

Jezdce Jana Kopeckého zpovídal v cíli po vítězství na Rally Bohemia reportér Pavel Petr

Není, dá se říct, že to, co je za mnou, mě nezajímá. Soustředili jsme se na svůj vlastní výkon, snažili jsme se jet rychle a bez chyb.

Jaký byl letošní ročník Rally Bohemia?

Byl výjimečný už tím, kolik aut tady startovalo. Tratě jsou náročné, opakují se, protože se tady samozřejmě těžko hledají jiné. Dneska trochu vázla kvůli množství aut organizace, spousta rychlostních zkoušek bylo pozdržených, ale jen minimálně. Nebylo to nic zásadního.

Nakonec se jelo zhruba 150 kilometrů rychlostních zkoušek. Není to na soutěž přece jen trochu málo?

Dneska je to standard. Každý kilometr s tímhle autem se počítá ve stovkách eur, pro menší týmy je to velká zátěž. Tenhle systém se vyplatil, což je vidět od prvního závodu na Šumavě, kde bylo sto aut, tady jich bylo s historiky skoro dvě stě. Je to krok správným směrem.

Závodní speciál mladoboleslavské posádky Jan Kopecký - Pavel Dresler | Foto: Pavel Petr

Jedna z rychlostních zkoušek byla kvůli překročení rychlostního průměru zrušena. Co na to říkáte vy, jezdci?

My toho litujeme, ale všichni víme, že v minulosti u nás bylo docela dost průšvihů. Je to rozumné pravidlo, které je pro všechny stejné. Jde o bezpečnost.

Váš týmový kolega Esapekka Lappi měl technické problémy, jedním z hlavních konkurentů měl být Václav Pech. Vnímali jste boj za vámi?

Včera určitě, po první sekci jsme byli s Lappim od sebe jedinou vteřinu. Pak ale udělal dvě chyby a málem šel přes boudu, měl i štěstí. Je to ale mladý talentovaný pilot, který se učí. A Vašík (Pech) včera nestíhal prakticky jen na jediné zkoušce, na které loni havaroval.

Rally Bohemia, čtvrtý díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:20:33,0, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -51,0, 3. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) -2:15,0, 4. Lappi, Ferm (Fin./Škoda Fabia R5) -2:20,3, 5. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -2:24,5, 6. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -2:58,6, 7. Vlček, Žáková (Subaru Impreza WRC) -3:27,2, 8. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -3:28,8.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít