Rally Bohemia vyhrál Hänninen, mistrem je opět Kresta

V pořadí již šestatřicátý ročník vyhrál Fin Juho Hänninen před Janem Kopecký. Oba startovali v barvách týmu Škoda Motorsport a pilotovali Fabii Super 2000. V Mladé Boleslavi se rozhodovalo také o mistrovském titulu. Ten nakonec slaví Roman Kresta jedoucí s vozem Peugeot 207 Super 2000.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Häninnen na Rally Bohemia | Zdroj: ČTK

Samotnou soutěž, pokud je řeč o programu, výrazně ovlivnilo počasí. Z dvanácti původně plánovaných rychlostních zkoušek nakonec jezdci absolvovali pět. Jaká tedy letošní Bohemka byla?

,, Hodně sprinterská, hodně to klouzalo. Jsme spokojení, Škodovky na prvních třech místech, takže co víc si přát. Juho dokonale zužitkoval svou pozici prvního na startu, v dalších průjezdech jsme s ním už drželi krok. Klobouk dolů před ním, " uvedl druhý muž v cíli Jan Kopecký a potvrdil, že během soutěže kvůli její zkrácené verzi vlastně nebyl čas na nějaké taktizování.

Navíc se jezdci museli plně koncentrovat na úsek, který během soboty absolvovali hned třikrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rallye Bohemia

,, Trošku jsme se včera motali na diváckém Superspeciálu. Škoda, že jsme nemohli na vrchní zkoušky (kvůli sněhu). Ale hlavně že se nikomu nic nestalo a že se to alespoň nějakým způsobem odjelo, " řekl  Kopecký.

Mistrem Kresta

Radost nakonec mohl mít i desátý muž v cíli Roman Kresta. Obhájil mistrovský titul, byť v zahajovací sobotní erzetě trefil svodidla.

,, Měl jsem štěstí, že tam bylo zábradlí. Mechanici odvedli dobrou práci a auto fungovalo dál, " uvedl Roman Kresta.

,, Jeli jsme svižně, ne že bych extrémně riskoval, ale nějaké body jsme potřebovali, což se nám povedlo, " dodal Kresta.

Méně radosti už z toho měl na Bohemce čtvrtý a v mistrovství republiky nakonec těsně druhý Václav Pech. Při Krestově karambolu se přiblížil k titulu. Nakonec na něj nedosáhl.

,, Je to taková všehochuť. Nedávali jsme si moc šancí, ale chtěli jsme zabojovat. Roman nám to chtěl zlehčit, jak zachyboval na druhé vložce, ale nakonec to dohnal, takže asi o dva bodíky je mistr on. Zklamání to ale není, takhle jsme to plánovali na začátku sezóny, že budeme vicemistry, " přiblížil své pocity Václav Pech.

V cíli Rally Bohemia bylo nakonec klasifikováno čtyřicet posádek.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme