Rallye Dakar: Loprais dojel ve třetí etapě čtvrtý

Aleš Loprais s Tatrou skončil čtvrtý ve třetí etapě Rallye Dakar. Díky dosud nejlepšího výsledku se v celkové klasifikaci kamionů posunul na pátou pozici. Od stupňů vítězů ho dělila pouze minuta a 15 sekund.

Lopraisova Tatra Jamal čeká na přejímky v přístavu

Lopraisova Tatra Jamal čeká na přejímky v přístavu | Foto: Jan Říha

Soutěž kamionů vede po třech etapách Kazach Artur Ardavičius s kamazem, na kterého ztrácí Loprais dvě minuty a 43 sekund. Ardavičius vystřídal na prvním místě Nizozemce Gerarda Rooye, který dnes dojel sedmý.

Také v dalších kategoriích se měnili vedoucí jezdci. Mezi motocykly se dostal na první místo Francouz Cyril Després na KTM, který třetí etapu vyhrál. Jan Veselý dojel na 63. pozici, celkově je pětaosmdesátý. Soutěž automobilů vede po třech etapách Polák Krzysztof Holowczyc s Mini, který dnes dojel druhý za vítězným Španělem Joanem Romou.

Kategorii čtyřkolek nově vede Argentinec Alejandro Patronelli před svým bratrem Marcosem, který třetí etapu vyhrál.

Rallye Dakar - 3. etapa, San Rafael - San Juan

561 km/měřený úsek 270 km:
Motocykly: 1. Després (Fr./KTM) 3:48:38, 2. Verhoeven (Niz./Sherco) -8:37, 3. Goncalves (Portug./Husqvarna) -8:39, ...63. Veselý (ČR/Yamaha) -1:05:02

Průběžné pořadí: 1. Després 7:31:42, 2. Coma (Šp./KTM) -10:12, 3. Casteu (Fr./Yamaha) -17:16, ...85. Veselý -3:02:29

Čtyřkolky: 1. M. Patronelli 4:53:29, 2. Maffei -1:52, 3. A. Patronelli (všichni Arg./Yamaha) -2:19

Průběžné pořadí: 1. A. Patronelli 9:32:31, 2. M. Patronelli -55, 3. Maffei -2:41

499 km/měřený úsek 208 km:
Automobily: 1. Roma, Périn (Šp., Fr./Mini) 2:26:51, 2. Holowczyc, Fortin (Pol., Belg./Mini) -1:09, 3. Attíja, Cruz (Kat., Šp./Hummer) -1:29

Průběžné pořadí: 1. Holowczyc, Fortin 5:51:06, 2. Gordon, Campbell (USA/Hummer) -54, 3. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) -1:40

Kamiony: 1. Biasion (It./Iveco) 2:50:53, 2. Ardavičius (Kaz./Kamaz) -1:09, 3. Karginov (Rus./Kamaz) -2:19, 4. A. Loprais -3:34, ...8. Kolomý (oba ČR/Tatra) -10:00

Průběžné pořadí: 1. Ardavičius 6:47:33, 2. G. de Rooy (Niz./Iveco) -28, 3. Biasion -1:51, ...5. A. Loprais -2:43, 12. Kolomý -39:22