Rallye Dakar má 52. oběť. Zemřel motocyklista Boero

Hned první etapa slavné Rallye Dakar skončila tragicky. V argentinském Mar de Plata zemřel motocyklový závodník Jorge Martínez Boero. Osmatřicetiletý domácí jezdec zahynul po nehodě při převozu vrtulníkem do nemocnice. Podle médií Boero dva kilometry před cílem upadl a utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku. Jde celkově o 52. oběť dakarské rallye.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstavené motorky před stanem pro technické přejímky | Foto: Jan Říha

Podle prvních informací pořadatelů slavného závodu utrpěl Argentinec po pádu infarkt. Pět minut po havárii už byl na palubě vrtulníku, ale nebylo možné ho zachránit. Těžký pád měl Boero také před rokem během šesté etapy. Na lékařskou pomoc čekal osm hodin, poté byl do nemocnice transportován také vrtulníkem, tehdy se ho lékařům podařilo zachránit. I přesto se letos opět postavil na start Rallye Dakar. Jorge Martínez Boero byl synem známého automobilového jezdce Jorgeho Martíneze Boera staršího, který zemřel v roce 2004.

Rallye Dakar zasáhla smrt mezi jezdci naposledy před třemi lety, kdy při premiéře slavného závodu v Jižní Americe zemřel francouzský motocyklový jezdec Pascal Terry.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme