Recept na rekordy? Spolupráce s přítelem, usmívá se plavkyně Chocová

Nečekaný a o to příjemnější je pro českou plavkyni Petru Chocovou nárůst formy, kterým se prezentuje v úvodu letošní sezóny. Loňská dvojnásobná mistryně Evropy v závěru května překonala hned dva české rekordy a svými časy se zařadila mezi světovou elitu. Před červencovým mistrovstvím světa si tak ověřila, že sportovní spolupráce s jejím přítelem Matejem Kuchárem nese své ovoce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský plavec Matej Kuchár vede přítelkyni Petru Chocovou mezi světovou elitu | Foto: Michal Jurman

„Po zdravotní stránce jsem na tom kriticky, ale kdo mě zná, ví, že to znamená, že forma roste – takže dobrý,“ usmívá se českolipská prsařka při pohledu na hned dvě ortézy na svém těle.

Jedna na loket, druhá na problémové šlachy v prstech. U Chocové totiž platí, že čím hůře se zdravotně cítí, tím rychleji uniká konkurenci v bazénu.

„Pořád má nějaký problém, takže už to ani neberu vážně a mávnu nad tím rukou,“ směje se, jak říká nekonečnému seznamu různých ‚bebíček‘ české plavkyně, její slovenský přítel Matej Kuchár.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyni Petru Chocovou motivuje k lámání rekordů přítel Matej Kuchár

Tento reprezentant našich východních sousedů má přitom také velký podíl na skvělém startu Chocové do nové sezony. Statistiky české plavkyně už nyní po mítincích v Pardubicích a Bratislavě zdobí dva nové české rekordy z padesáti- a stometrové trati.

„Pomáhá mi v posilovně a naučil mě i správně se stravovat, když viděl, co jsem jedla – třeba maso do jídelníčku moc nepatřilo a nesnídala jsem. On v tom teď má prsty.“

U jídelního stolu nebo v posilovně ale zdaleka nekončí Matejův přínos po nárůst formy jeho přítelkyně. I kvůli ní de facto přestal trénovat a přestěhoval se ze Slovenska do České Lípy.

„Je to s ní těžké, je tvrdohlavá. Když jí něco řeknu, nebere to, musí jí to říct ještě další dva lidé. Pak si teprve nechá poradit.“

Konec kariéry?

Aby ale Matej Kuchár jenom neplakal nad tvrdou řeholí přítele na plný úvazek, nutno dodat, že plaveckou spoluprací se svojí přítelkyní motivuje i svoji vlastní sportovní budoucnost. Aktuálně je totiž ve hře sázka mezi oběma, která by mohla hodně brzy přidat ke Kuchárově profesi plavce nechtěný přívlastek ‚bývalý‘.

„Dohodli jsme se, že když mě na čas porazí, budu muset skončit. Teď se toho začínám trochu bát…“

Letadlo s českými sportovci na olympijské hry do Londýna odletělo 24. července z pražského vojenského letiště Kbely. Na snímku je plavkyně Petra Chocová. | Foto: ČTK

Když zaplavala Petra Chocová na Českém poháru v Pardubicích nový český rekord, zaostala za zdejším časem Mateje na padesátimetrové trati o pouhou jednu setinu. Pro klidnější spaní by tak měl svérázný chlapík, který se živil modelingem nebo prací ve věznici, posunout už nyní tuto sázku trochu jiným směrem.

Tedy, že jej Petra Chocová porazí ne časem v závodě, kterého se oba účastní, ale že pokoří jeho osobní rekord. Ten je totiž zatím o propastné dvě sekundy rychlejší. I když při formě, kterou jeho partnerka nyní vládne… nechme se překvapit, kam takhle dvojice ještě české plavání posune. Třeba už na blížícím se mistrovství světa.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme