Roman Kreuziger je s výsledkem páteční etapy Tour de France spokojený

Cyklisté mají za sebou další náročný den na 100. Tour de France. Ani po včerejším dvojím stoupání na Alpe d'Huez si neodpočinuli, v horách dnes najeli dalších 204,5 kilometru. Zabrat dostali také favorité, o tempo skupinky se žlutým dresem se hodně staral i tým Saxo-Tinkoff, za který jezdí Roman Kreuziger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger | Foto: Tomáš Kohout

Zpočátku vše vypadalo relativně klidně. Vpředu jel osamocený Kanaďan Hesjedal, pak Francouz Rolland. Ani jeden neohrožoval celkové lídry, takže tým Sky Brita Chrise Frooma jen kontroloval ztrátu, která se vyšplhala přes 11 minut. Pak ale začal šlapat tmavo-modro-žlutý tým Saxo-Tinkoff. Stáj Romana Kreuzigera se cítila ohrožena skupinkami dalších uprchlíků a poslala své borce dopředu stahovat manko. Český cyklista dostal zabrat, s etapou byl ale spokojený.

„Byla perfektně takticky zvládnutá. Jeli jsme hlavně na týmovou klasifikaci, protože tam bylo hodně jezdců z RadioShaku a z AG2R. Myslím si, že jsme odvedli dobrou práci, takže jsme určitě spokojení,“ říká Roman Kreuziger.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Kreuziger je s výsledkem 19. etapy Tour de France spokojený

Skupinka favoritů dojela společně 8 minut a 44 sekund za nakonec vítězným Portugalcem Costou. A i když si favorité nastupovali a skupinku ve sjezdu vedl i Roman Kreuziger, prý si neplánoval ukrojení nějakých sekund z oněch dvanácti, které v celkovém pořadí ztrácí na třetího Kolumbijce Quintanu.

„Naším hlavním cílem bylo přejet tuhle etapu tak, aby Alberto (Contador) zůstal na druhé pozici. A zítra se uvidí.“

Zítra se nejspíš rozhodne

V sobotní etapě totiž přijde poslední den, kdy se může v celkové klasifikaci něco stát. Závodníky čeká trať s šesti stoupáními včetně finálního Semnoz, který bude mít na Tour de France premiéru.

„To stoupání znám, ale jeli jsme ho v autě, protože sněžilo, takže uvidíme až zítra,“ pravil Roman Kreuziger, který spoléhá také na rady otce, bývalého cyklisty, který už na něho na kopci čekal v camperu.

TdF: Portugalec Costa zvítězil v 19. etapě, Kreuziger zůstává čtvrtý

Číst článek

Zásadní bylo vyjádření k náladě závodníků stáje Saxo-Tinkoff. Po špatném včerejšku, kdy Kreuziger přišel o třetí místo v celkovém pořadí, už je prý atmosféra v týmu zase dobrá.

„Ve sportu to takhle je. Jednou je člověk nahoře a jednou dole. Včera jsme neměli nejlepší den, ale dali jsme si skleničku vína a všechno je zase při starém,“ dodává průběžně čtvrtý jezdec letošního ročníku Tour de France.

Tomáš Kohout, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme