Roman Kreuziger je s výsledkem svého týmu v časovce družstev spokojený

Čtvrté místo nebývá mezi sportovci příliš oblíbené. Je to pozice těsně pod stupni vítězů a za tu se medaile nedostávají. Cyklistická stáj Saxo-Tinkoff i Roman Kreuziger, který za ni jezdí, však byla s dnešní čtvrtou pozicí v časovce týmů na Tour de France spokojená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger vítězí v závodě Amstel Gold Race | Zdroj: Reuters

V cyklistice se vyhlašuje jen vítěz, druhého v pořadí si málokdo pamatuje. Ale to není to hlavní, co by mírnilo případné zklamání a zlepšovalo náladu. Tým Saxo-Tinkoff zvládl náročnou disciplínu natolik dobře, že na něj favorizovaný Sky s Christophem Froomem nenajel ani deset sekund.

„Byla to časovka jako každá jiná. Všichni jsme byli hodně nervózní, protože jsme to nechtěli pokazit. Chtěli jsme zajet co nejlepší výsledek, protože víme, že některé vteřiny budou důležité do budoucna. Je to taková skládanka a bude potřeba k ní každý den přidávat nějaký kousek. Myslím si, že dneska jsme přiložili ruku k dílu,“ vysvětluje Roman Kreuziger.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Tomáš Kohout zpovídal po týmové časovce na Tour de France Romana Kreuzigera

Jeho tým ztratil na jezdce stáje Sky pouhých osm sekund, což je ztráta zcela minimální.

„Časovka bývá hodně stresová záležitost, ale ví se, že se na ní po rovině nic moc nenajede,“ vysvětluje Kreuziger, který délku dnešního závodu uvítal.

„Těch 25 kilometrů je pro diváky zajímavých. Závodníky, kteří jedou na pořadí, to stojí nějakou energii, ale je to takové, že zregenerují do dalšího dne. Když se jezdí časovky na 70 kilometrů, tak se z toho pak člověk dostává tři dny,“ říká Roman Kreuziger.

V týmu vládne spokojenost

Do cíle přijel v týmovém autě i jeho Big Boss Bjarne Riis. Sám dvojnásobný vítěz Tour a kdysi specialista na časovku své chlapce pochválil.

„Myslím, že jsme zajeli pěkně. Jsme spokojení s výsledkem, předvedli jsme to, co jsme chtěli,“ říká Bjarne Riis.

Spokojený může být především se ztrátou lídra týmu Alberta Contadora na největšího soka Chrise Frooma. Ta je nakonec větší o pouhých šest sekund, a tak mohl Bjarne Riis výsledek považovat za téměř dokonalý.

„Jo, doufali jsme, že vyhrajeme. Ale když jste tak blízko k vítězství, pak stačí jen malé detaily. Ale s tímhle jsme spokojení,“ shrnul Bjarne Riis.

Tomáš Kohout, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme