Roman Kreuziger obsadil ve 3. etapě závodu Kolem Švýcarska třetí místo

Cyklista Roman Kreuziger sahal ve třetí etapě závodu Kolem Švýcarska po vítězství, v závěrečném spurtu však nestačil na vítězného Slováka Sagana a druhého Portugalce Costu. Průběžně se ale český cyklista dostal na druhé místo za nového lídra. Tím je Švýcar Frank, který vede o 23 sekund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger vítězí v závodě Amstel Gold Race | Zdroj: Reuters

V cíli třetí etapy závodu Kolem Švýcarska byl nejrychlejší slovenský závodník Peter Sagan, který v závěru závodu svým typickým způsobem přespurtoval ostatní jezdce. Těmi byli kromě Kreuzigera ještě obhájce triumfu Costa a po této etapě celkově vedoucí Švýcar Frank.

Čtyřčlenná skupina ujela zbytku pole v posledním stoupání etapy dlouhé 203 kilometrů z Montreux do Mieringenu. Roman Kreuziger má za sebou úspěšnou etapu i přesto, že byl zhruba na 120 kilometru součástí hromadné kolize.

K průběžné druhé příčce českého cyklisty však přispěl také pád do té doby druhého Kanaďana Rydera Hesjedala. Dvaatřicetiletý cyklista po tomto nepříjemném momentu ze závodu odstoupil.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 3. etapa (203,3 km):

1. Sagan (SR/Cannondale) 4:46:27, 2. Costa (Portug./Movistar), 3. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 4. Frank (Švýc./BMC) všichni stejný čas, 5. Mollema (Niz./Blanco) -39, 6. Visconti (It./Movistar) -46.

Průběžné pořadí: 1. Frank 7:39:38, 2. Kreuziger -23, 3. Costa -35, 4. Visconti -53, 5. Pinot (Fr./FDJ) -57, 6. Mollema -1:08.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme