Roman Kreuziger podle rozhodčí komise ČOV nedopoval

Cyklista Roman Kreuziger podle verdiktu Rozhodčí komise Českého olympijského výboru neporušil antidopingová pravidla. Český cyklista kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu v posledních měsících nezávodil, vynechal i TDF. Nyní ale může znovu závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger podle ČOV nedopoval | Foto: Pavel Bouda

Rozhodčí komise Českého olympijského výboru 11 dní zkoumala, jestli údaje z biologického pasu mohou osmadvacetiletého cyklistu usvědčit z užití zakázaných látek, podle jejího zjištění ale Kreuziger žádná antidopingová pravidla neporušil.

„Komise přihlédla ke skutečnosti, že hodnoty ve sportovcově biologickém pasu nepřesáhly tzv. bazální (krajní) hodnoty a zohlednila znalecké posudky, předložené ze strany Mezinárodní cyklistické federace a ze strany sportovce, které tzv. abnormality vysvětlovaly,“ vysvětluje ČOV na svém webu.

„Rozhodčí komise nerozhoduje o tom, jestli může Roman Kreuziger závodit, nicméně podle dokumentace, kterou má jeho právní zástupce od Mezinárodní cyklistické federace, by měl začít závodit,“ říká tiskový mluvčí ČOV Alexandr Kliment.

Kreuziger přemýšlí o návratu v říjnu, důkazem byla funkce štítné žlázy

Číst článek

Jezdec stáje Tinkoff-Saxo kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu z let 2011 a 2012 nejel letošní Tour de France a od začátku srpna nesměl závodit.

Dá se očekávat, že Mezinárodní cyklistická federace UCI se odvolá ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Luasanne. Na podání odvolání má měsíc.

„Bavil jsem se s kolegy z komise. Říkali mi, že je to jeden z nejtěžších případů, které řešili. Nicméně jsou přesvědčení, že odvedli poctivou zprávu a jejich rozhodnutí obstojí,“ dodává Alexandr Kliment.

Kauza Roman Kreuziger | Foto: Český rozhlas

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme