Roman Kreuziger zůstává v závodě kolem Švýcarska průběžně druhý

Český cyklista Roman Kreuziger skončil v páté etapě závodu kolem Švýcarska 24., ale dojel v hlavním poli, takže se na jeho průběžném druhém místě se ztrátou 23 vteřin na Švýcara Franka nic nezměnilo. Ve spurtu pelotonu byl nejlepší norský cyklista Alexander Kristoff z týmu Kaťuša, na kterého nestačil ani druhý Peter Sagan ze Slovenska.

Roman Kreuziger vítězí v závodě Amstel Gold Race

Roman Kreuziger vítězí v závodě Amstel Gold Race | Zdroj: Reuters

Druhá rovinatá etapa v řadě vyvrcholila stejně jako v úterý hromadným finišem. Slovenský favorit Peter Sagan se ale v samotném závěru nemohl spolehnout na podporu svých týmových kolegů, a tak se před něj dostal Nor Kristoff.

Bronzový medailista z olympijských her v Londýně vyhrál popáté v sezoně, když tři vítězství vybojoval v domácím závodě kolem Norska.

Roman Kreuziger si kromě 2. místa v celkové klasifikaci udržel i 2. místo v soutěži vrchařů. Ve čtvrtek čeká na peloton 186 kilometrů dlouhá etapa do Meilenu, na které budou i dvě vrchařské prémie třetí kategorie.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 5. etapa (178,4 km):
1. Kristoff (Nor./Kaťuša) 4:08:29, 2. Sagan (SR/Cannondale), 3. Démare (Fr./FDJ), 4. Breschel (Dán./Saxo-Tinkoff), 5. Haussler (Austr./IAM), 6. Goss (Austr./Orica), ...24. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff) všichni stejný čas

Průběžné pořadí: 1. Frank (Švýc./BMC) 15:56:30, 2. Kreuziger -23, 3. Costa (Portug./Movistar) -35, 4. Pinot (Fr./FDJ) -57, 5. Mollema (Niz./Blanco) -1:08, 6. Martin (Ir./Garmin-Sharp) -1:23

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít