Rosberg vyhrál GP Brazílie a je opět vicemistrem světa F1

Němec Nico Rosberg ze stáje Mercedes vyhrál stejně jako vloni Velkou cenu Brazílie a obhájil titul vicemistra světa formule 1. Druhý v Sao Paulu projel cílem jeho týmový kolega a již jistý světový šampion Lewis Hamilton z Británie, třetí byl Němec Sebastian Vettel z Ferrari. Rosberg zvítězil popáté v sezoně a potřinácté v kariéře.

Nico Rosberg vyhrál v Brazílii před Lewisem Hamiltonem a pojistil si titul vicemistra světa | Zdroj: Reuters

Rosberga závěr sezony zastihl ve výborné formě. Brazilská Grand Prix byla už pátým závodem za sebou, do kterého odstartoval z pole position, a bez problémů obhájil loňské vítězství. Naopak Hamiltonovi se na okruhu Interlagos nepodařilo vyhrát ani na devátý pokus a jen si vyrovnal loňské maximum.

Trojnásobný mistr světa týmového kolegu ani jednou v průběhu závodu vážněji neohrozil a do cíle nakonec přijel o téměř osm sekund později než německý vítěz. Mercedes vybojoval už jedenáctý double v sezoně.

Předposlední závod sezony nepřinesl žádné dramatické situace a pořadí po startu se na předních místech měnilo pouze při třech zastávkách v boxech. K nim Rosberg s Hamiltonem zajeli vždy za sebou v krátkém sledu.

Vettel, který jako jediný mohl Rosberga z druhého místa v konečném hodnocení odsunout, neměl šanci vedoucí duo ohrozit. Čtyřnásobný šampion skončí ve své první sezoně v barvách Ferrari třetí.

Poslední závod sezony se pojede 29. listopadu v Abú Zabí.

Velká cena Brazílie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sao Paulu:
1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:31:09,090, 2. Hamilton (Brit./Mercedes) -7,756, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -14,244, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -47,543, 5. Bottas (Fin./Williams), 6. Hülkenberg (Něm./Force India), 7. Kvjat (Rus./Red Bull), 8. Massa (Braz./Williams), 9. Grosjean (Fr./Lotus), 10. Verstappen (Niz./Toro Rosso) všichni -1 kolo.
Průběžné pořadí MS (po 18 z 19 závodů): 1. Hamilton 363 b., 2. Rosberg 297, 3. Vettel 266, 4. Bottas 136, 5. Räikkönen 135, 6. Massa 121, 7. Kvjat 94, 8. Ricciardo (Austr./Red Bull) 84, 9. Pérez (Mex./Force India) 68, 10. Hülkenberg 52.
Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 660, 2. Ferrari 401, 3. Williams 257, 4. Red Bull 178, 5. Force India 120, 6. Lotus 73, 7. Toro Rosso 66, 8. Sauber 36, 9. McLaren 27.