Rosberg vyhrál Velkou cenu Singapuru, na čele šampionátu předstihl Hamiltona

Jezdci stáje Mercedes, dominantního týmu posledních ročníků formule 1, si po Velké ceně Singapuru prohodili pozice na čele šampionátu. Vítězný Nico Rosberg díky třetímu vítězství v řadě předstihl týmového kolegu a rivala Lewise Hamiltona, ten pod umělým osvětlením dojel až třetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nico Rosberg na čele velké ceny Singapuru | Zdroj: Reuters

Nica Rosberga během 61 kol závodu nikdo nepřipravil o první místo, které si vyjel v kvalifikaci. Němec nevedl pouze ve chvílích, kdy jezdci absolvovali zastávky v boxech. Jenže tu poslední zastávku Němec vynechal a spoléhal na to, že i na opotřebovaných pneumatikách udrží 17sekundový náskok.

Jenže zezadu se rychle blížil Australan Daniel Ricciardo, který chvílema jezdil až o tři sekundy lepší časy na kolo. Tempo ale neudržel až do konce a pod šachovnicovým praporkem dojel sekundu za Rosbergem.

Třetí dojel doposud vedoucí muž šampionátu Lewis Hamilton, který se díky lepšímu poslednímu pit-stopu dostal před Kimiho Räikkonena. Obhájce loňského vítězství Sebastian Vettel se z chvostu startovního pole propracoval až na páté místo.

Nico Rosberg měl v cíli několik důvodů oslavovat. Díky svému 22. triumfu se dostal do vedení v průběžném pořadí mistrovství světa o 8 bodů před Hamiltona. Němec zároveň v Singapuru jel svou 200. cenu v nejprestižnějším formulovém šampionátu a načal druhou padesátku pódiových umístění.

Další závod se koná hned příští víkend. Týmy se ze Singapuru rychle přesunou do Malajsie a utkají se na okruhu v Sepangu.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme