Rossi pojede o desátý titul. Po kolizi s Márquezem odstartuje ve Valencii jako poslední

V neděli se v závěrečném závodě mistrovství světa silničních motocyklů ve španělské Valencii rozhodne mezi domácím Jorgem Lorenzem a legendárním Valentinem Rossim o titulu mistra světa. Rossi však po nesportovním chování v minulém závodě v Malajsii odstartuje z posledního místa. Proti trestu podal odvolání k Arbitrážnímu soudu pro sport, ale neuspěl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valentino Rossi (v popředí) | Zdroj: Reuters

Od předposlední Velké ceny silničních motocyklů v Malajsii se v souvislosti s MotoGP nemluví o ničem jiném.

V boji o třetí místo se Valentino Rossi a mladý Španěl Marc Márquez dostali do těsného kontaktu a podle některých záběrů z kamer se zdálo, že Rossi Španěla z motorky úmyslně skopl.

To ale „Doktor“, jak se Rossimu přezdívá, hned po závodě v Malajsii popřel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Valentino Rossi nebude mít ve Valencii snadnou pozici, odstartuje z posledního místa. Příspěvek připravila Dominika Nováková

„Já jsem jenom reagoval na jeho chování. Nechtěl jsem ho shodit, chtěl jsem ho pouze zpomalit a vyvést z ideální stopy. Dostali jsme se do kontaktu, mně spadla noha ze stupačky a on najednou havaroval,“ řekl Rossi.

Po závodě se ho zastalo mnoho fanoušků nejen z Itálie. Ani jediný Čech v královské kubatuře MotoGP Karel Abraham ale nevylučuje, že Rossi v touze po desátém titulu neudržel nervy na uzdě a cestu k titulu si tak zkomplikoval.

„Těžko říct úplně přesně, jak to bylo, ale Márquez docela dost provokoval a možná se opravdu pletl Rossimu pod kola. Chápu, že Rossi vypěnil, ale zase na druhou stranu by se tak v rámci nějakého sportovního chování zachovat neměl. Divím se, že to Valentino neudělal nějakým kulantnějším způsobem,“ překvapilo Abrahama.

Rossiho cíl je jasný – porazit týmového kolegu Jorgeho Lorenza. A když se to nepovede, dojet alespoň těsně za ním. Dělí je od sebe totiž pouze sedmibodový rozdíl.

„Stačí, aby Lorenzo udělal chybu a spadl. Jakmile se to stane, je jasno. Ale pojede před domácím publikem na trati, na které určitě umí zajet, takže Valentino to bude mít nesmírně těžké, aby si v posledním závodě udržel takový náskok, aby vyhrál desátý titul,“ odhadl Abraham, který kvůli zranění do nedělního závodu nenastoupí.

Velká cena Valencie startuje v neděli ve 14 hodin.

Dominika Nováková, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme